نتیجه ارائه عملکرد شفاف داوطلبان انتخابات مشارکت حداکثری مردم است

نتیجه ارائه عملکرد شفاف داوطلبان انتخابات مشارکت حداکثری مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین مهدی بصیرتی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که توسط داوطلبین ثبت نام شده باید مورد توجه قرار بگیرد این است که نباید قول و وعده‌های بی مورد و خارج از اختیارات به مردم بدهند.

وی با بیان اینکه رفتار صادقانه و بدون تخریب رقیب در کارزار انتخابات می‌تواند یک عامل مؤثر در رأی آوری داوطلبین باشد، ابراز داشت: از دیگر عوامل مؤثر در موفقیت یک کاندیدا، شفافیت و صداقت در تبلیغات و به خصوص در مسائل مالی و هزینه‌های تبلیغات است. نامزدها نباید وامدار جریانات سیاسی و صاحبان ثروت و قدرت باشند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان شهرستان کاشان با اشاره به وضعیت نامساعد اقتصادی در جامعه تصریح کرد: صداقت در منابع مالی و نحوه هزینه کرد آن و دوری از اسراف و زیاده‌روی در تبلیغات، اعتماد عمومی مردم را در بر دارد.

وی بیان اینکه یکی دیگر از نتایج ارائه عملکرد شفاف داوطلبین انتخابات مشارکت حداکثری مردم است، خاطرنشان کرد: ابهامات و سوالات زیادی در اذهان عمومی و مردم در ارتباط با هزینه‌های بالای تبلیغاتی برخی از کاندیداها وجود دارد که مشخص شدن نحوه تأمین این هزینه‌ها می‌تواند مردم را برای حضور در انتخابات ترغیب کند.

حجت الاسلام بصیرتی با اشاره به اینکه انتخاب هر مسئول و حضور آنها در حاکمیت باید سرآغازی برای پاسخگویی آنها به مردم باشد، بیان داشت: ظرفیت‌هایی که در اختیار منتخبین مردم قرار می‌گیرد باید به عنوان ابزارهایی برای خدمت شایسته به مردم مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به دستگیری برخی از اعضای شوراهای اسلامی شهر در کشور طی ماه‌های گذشته گفت: سوءاستفاده از بیت المال و انجام اقدامات مالی و اخلاقی خلاف اصول و مبانی شرعی و قانونی توسط برخی از اعضای شورای اسلامی بعضی از شهرهای کشور نتیجه عدم پاسخگویی این افراد به مردم و سهل انگاری دستگاه‌های نظارتی است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان شهرستان کاشان افزود: مردم باید مطالبات مشروع و معقولی از اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشند و بر اساس آن و همچنین دیگر مؤلفه‌های مربوط به یک انتخاب صحیح افراد شایسته ای را برای حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه قبل از هر انتخابات ملاک‌ها و معیارهای انتخاب صحیح را ذکر می‌نمایند و وظیفه ماست که با ملاک قراردادن آنها انتخاب شایسته ای داشته باشیم.

اخبار مرتبط

فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

مردم از بلاتکلیفی و سیاسی شدن پروژه‌ها خسته شده‌اند

آیین رونمایی از کتاب «سبک زندگی مردم ایران به روایت والدین شهدا» برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha