تمام دستگاه ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

تمام دستگاه ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

به گزارش سراج24، در جلسه‌ راهبری شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به انتخابات  ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و اهمیت حضور مردم در انتخابات، گفت: تلاش برای افزایش میزان حضور و مشارکت مردم در انتخابات، رعایت اخلاق انتخاباتی و جلوگیری از ایجاد خدشه در اصل نظام از مهمترین مسایل در این برهه زمانی است.

وی افزود: امید است انتخابات ریاست جمهوری  با مشارکت جدی مردم و انتخاب احسن به خوبی برگزار شود و در این راستا تمام دستگاه ها برای حضور و مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره بر لزوم تهیه آیین نامه داخلی برای شورای فرهنگ عمومی استان، ‌ این اقدام را حرکتی مثبت دانست ادامه داد: هیچ شورایی بدون کمیسیون های تخصصی امکان فعالیت قابل قبول را ندارد و با فعال شدن کمیسیون ها و کارگروه هاست که شورا غنی می شود.

وی بر لزوم بومی سازی اسناد، برنامه ها و سیاست های فرهنگی و تدوین سند برش استانی و عملیاتی کردن آن با دقت و جدیت تاکید کرد.

امام جمعه تبریز همچنین شهادت مظلومانه کودکان افغانستان و غزه را تسلیت گفت و افزود: امید است خداوند متعال لطف و یاری خود را شامل حال تمامی مسلمانان در سراسر عالم کند.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر لزوم فعال شدن کارگروه ها و کمیسیون های تخصصی مورد نیاز، و عملیاتی شدن تصمیمات این کارگروه تاکید کرد و گفت: در شورا به دنبال اقدامات کیفی و موثر هستیم و از جمله این اقدامات می‌توان به تدوین و ابلاغ سند پیشگیری از خشونت اشاره کرد.

استاندار آذربایجان شرقی، پیشنهاد داد تا کمیسیون «فِرَق و مذاهب» به کمیسیون های پیشنهادی در پیش نویس آیین نامه داخلی شورای فرهنگ عمومی استان افزوده شود.

وی اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی در جایگاه سیاستگذاری قرار دارد و باید برای تدوین برش استانی و عملیاتی کردن سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور اهتمام جدی داشته باشد.

سیدقاسم ناظمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه گفت: برای تقویت پشتوانه کارشناسی و کاربردی شدن تصمیمات و مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی، نیاز به تمهیداتی است که با تامین اعتبار مورد نیاز و با عملیاتی شدن آیین نامه داخلی قابل پیگیری و تحقق می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: در جلسه اول شورای فرهنگ عمومی استان موضوع «تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور» و «تصویب آیین نامه داخلی شورای فرهنگ عمومی استان» در دستور کار قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

تسریع در تکمیل طرح جامع پایانه‌های مرزی نوردوز و جلفا ضروری است

مسابقه مجازی «عیار» برگزار می‌گردد

0 نظر

ارسال نظر

capcha