افتتاح مدارس برکت شهید فخری‌زاده در مناطق محروم

افتتاح مدارس برکت شهید فخری‌زاده در مناطق محروم

به گزارش سراج24، محمد مهجوری با اعلام خبر افتتاح مدارس برکت شهید فخری‌زاده در مناطق محروم افزود: 6 مدرسه برکت شهید محسن فخری‌زاده با 66 کلاس درس در مناطق محروم استان‌های گیلان، همدان، خوزستان، تهران و ایلام تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: این مدارس در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرهای بزرگ کشور به بهره‌برداری رسیده و تحویل وزارت آموزش و پرورش شده تا در اختیار دانش‌آموزان این مناطق قرار گیرد.

به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، تعهد این بنیاد برای ساخت 6 مدرسه برکت شهید فخری‌زاده نزدیک به 74 میلیارد ریال است.

 

مهجوری در تشریح جزئیات ساخت مدارس برکت شهید فخری‌زاده اظهار داشت: شش مدرسه افتتاح شده شامل مدرسه 6 کلاسه روستای چوبان محله شهرستان تالش استان گیلان، مدرسه 9 کلاسه روستای انصارالامام شهرستان همدان، مدرسه 12 کلاسه روستای شهرک شرافت شهرستان شوشتر استان خوزستان، مدرسه 18 کلاسه شهرک وائین شهرستان شهریار و مدرسه 15 کلاسه محله بهاران شهرستان پاکدشت در استان تهران و مدرسه 6 کلاسه شهرستان بدره استان ایلام است.

وی با تاکید بر این‌که مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت در مناطق کم‌برخوردار کشور است، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت درباره فعالیت‌های مدرسه‌سازی این بنیاد در مناطق محروم توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت 2 ‌هزار و 30 مدرسه با 11 هزار و 100 کلاس درس متعهد است که از این تعداد، یک‌هزار و 500 مدرسه با 8 هزار کلاس درس و ظرفیت پذیرش 245 هزار دانش‌آموز به بهره‌برداری رسیده است.

مهجوری با اشاره به مدرسه‌سازی بنیاد برکت در 3 هزار روستای کشور گفت: میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برای ساخت مدارس در مناطق محروم تا به امروز 10 هزار و 600 میلیارد ریال است. 

وی از ساخت 250 مدرسه برکت در سال 99 خبر داد و اظهار داشت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت یک‌هزار مدرسه جدید جایگزین مدارس کانکسی کشور به امضا رسیده است.

به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، مدارس برکت بر اساس آخرین استانداردهای مدرسه‌سازی دنیا و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شوند و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

مهجوری در پایان تاکید کرد: تا زمانی که کشور نیاز به فضای آموزشی داشته باشد، نهضت مدرسه‌سازی در مناطق محروم و روستایی توسط بنیاد برکت ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

ساخت ۲۱۰ واحد مسکونی برای مناطق محروم اهواز توسط سپاه خوزستان

اجرای طرح نذر آب در سیستان توسط مردم نهاوند

اهدای ۷۰۰جلد کتاب به کودکان محروم شرق کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha