مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم است

مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم است

به گزارش سراج24، سعید دادگستر با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: شعار «تدبیر و امید» دولت فعلی این روزها نتیجه عکس پیدا کرده و مردم از شرایط موجود و تدبیر این دولت ناامید شده‌اند.

وی افزود: از این رو برای افزایش مشارکت مردم باید امید را به آنها بازگرداند و نامزدی را معرفی کرد که کارنامه درخشانی داشته باشند.

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی اصفهان ادامه داد: افرادی باید نامزد ریاست جمهوری شوند که روحیه خدمت رسانی به مردم را داشته باشند و طبق شنیده‌ها عموم مردم از کاندید شدن آقای رئیسی استقبال خوبی را برای حضور در انتخابات نشان داده‌اند.

نتیجه دوقطبی کردن، رقابت و مشارکت نیست

وی معتقد است که رقابت بر سر دو قطبی کردن جامعه ایجاد نمی‌شود و در عمل هدف چنین افرادی که به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند، افزایش مشارکت بیشتر نیست و در واقع به این وسیله می‌خواهند به اهداف دیگری برسند و این یک دسیسه غربی است.

دادگستر با بیان اینکه مردم برای آینده فرزندان و کشورشان دغدغه و نگرانی دارند، تصریح کرد: مردم با چنین دغدغه‌ای برای انتخابات قطعاً شرکت خواهند کرد و نباید در این امور مهم سرنوشت‌ساز مردم را دو قطبی و جناح بندی کرد.

وی افزود: از سویی دیگر مردم باید توجه داشته باشند که با معیارهای احساسی و حاشیه‌ای دچار انحراف در انتخابات نشوند و با بصیرت بتوانند حرف‌ها و نظرات را تفکیک کنند که مانند دولت قبلی با مطرح کردن دیوار کشی گمراه نشوند.

تأثیر شفافیت در ایجاد اعتماد و افزایش مشارکت در انتخابات

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی اصفهان با اشاره به لزوم شفاف‌سازی در امر انتخابات و عملکرد نامزدها گفت: مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم و افزایش مشارکت است و عدم شفافیت نیز نتیجه عکس خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شفافیت باید در کلام و رفتار آنها مشاهده شود، افزود: علاوه بر این باید برنامه عملکرد نامزدهای انتخاباتی شورای شهر و ریاست جمهوری برای مردم شفاف شود تا بتوانند به درستی انتخاب کنند.

دادگستر در ادامه با اشاره به جنبش «ازما» ابراز داشت: این جنبش می‌تواند به جلب اعتماد مردم به کاندیداها کمک کند و پیشنهاد می‌دهم کاندیداها در این جنبش شرکت کنند.

اخبار مرتبط

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

پروژه تضعیف انتخابات ایران شکست خورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha