مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم است

مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم است

به گزارش سراج24، سعید دادگستر با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: شعار «تدبیر و امید» دولت فعلی این روزها نتیجه عکس پیدا کرده و مردم از شرایط موجود و تدبیر این دولت ناامید شده‌اند.

وی افزود: از این رو برای افزایش مشارکت مردم باید امید را به آنها بازگرداند و نامزدی را معرفی کرد که کارنامه درخشانی داشته باشند.

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی اصفهان ادامه داد: افرادی باید نامزد ریاست جمهوری شوند که روحیه خدمت رسانی به مردم را داشته باشند و طبق شنیده‌ها عموم مردم از کاندید شدن آقای رئیسی استقبال خوبی را برای حضور در انتخابات نشان داده‌اند.

نتیجه دوقطبی کردن، رقابت و مشارکت نیست

وی معتقد است که رقابت بر سر دو قطبی کردن جامعه ایجاد نمی‌شود و در عمل هدف چنین افرادی که به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند، افزایش مشارکت بیشتر نیست و در واقع به این وسیله می‌خواهند به اهداف دیگری برسند و این یک دسیسه غربی است.

دادگستر با بیان اینکه مردم برای آینده فرزندان و کشورشان دغدغه و نگرانی دارند، تصریح کرد: مردم با چنین دغدغه‌ای برای انتخابات قطعاً شرکت خواهند کرد و نباید در این امور مهم سرنوشت‌ساز مردم را دو قطبی و جناح بندی کرد.

وی افزود: از سویی دیگر مردم باید توجه داشته باشند که با معیارهای احساسی و حاشیه‌ای دچار انحراف در انتخابات نشوند و با بصیرت بتوانند حرف‌ها و نظرات را تفکیک کنند که مانند دولت قبلی با مطرح کردن دیوار کشی گمراه نشوند.

تأثیر شفافیت در ایجاد اعتماد و افزایش مشارکت در انتخابات

دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی اصفهان با اشاره به لزوم شفاف‌سازی در امر انتخابات و عملکرد نامزدها گفت: مهم‌ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم و افزایش مشارکت است و عدم شفافیت نیز نتیجه عکس خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شفافیت باید در کلام و رفتار آنها مشاهده شود، افزود: علاوه بر این باید برنامه عملکرد نامزدهای انتخاباتی شورای شهر و ریاست جمهوری برای مردم شفاف شود تا بتوانند به درستی انتخاب کنند.

دادگستر در ادامه با اشاره به جنبش «ازما» ابراز داشت: این جنبش می‌تواند به جلب اعتماد مردم به کاندیداها کمک کند و پیشنهاد می‌دهم کاندیداها در این جنبش شرکت کنند.

اخبار مرتبط

عکس/مردم بندرعباس در پای صندوق های رای

دعوت جامعه بانوان تقریبی کشور برای حضور پرشور در انتخابات

مشارکت اهل سنت و اهل تشیع در ویژه برنامه های فرهنگی انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha