محرومیت‌زدایی در محور مقاومت آغاز شد

محرومیت‌زدایی در محور مقاومت آغاز شد

به گزارش سراج24، موکب‌های اربعینی اوایل به منظور ایجاد رفاه بیشتر برای زائران اربعین حسینی در داخل ایران و همچنین خاک عراق فعال شدند و در زمینه اسکان و تغذیه به زوار امام حسین (ع) خدمت می‌کردند. اما پس از سیل سال ۹۸ با دستور شهید قاسم سلیمانی، بسیاری از این موکب‌ها به یاری مردم سیل‌زده شتافتند و از همان زمان ظرفیت موکب‌ها به منظور محرومیت‌زدایی و‌ کمک به آبادانی مورد توجه قرار گرفت.

پس از آن ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت برای کمک به مردم محروم محور مقاومت تشکیل شد و‌ اکنون این ستاد به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

هدف از تشکیل این ستاد، آبادانی محور مقاومت است؛ به طوری که در کنار راه‌اندازی موکب‌های تغذیه، به عمران و بازسازی منطقه نیز توجه شده است.

به گفته حسن پلارک، رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت این ستاد برای حمایت از محور مقاومت تشکیل و در مرحله نخست فعالیت خود را در زینبیه آغاز کرده است تا این فضا را برای حضور مردم و زائران آماده کند. 

بر همین اساس، در روزهای گذشته فعالیت‌ها برای بررسی منطقه آغاز شده است و حتی برخی از موکب‌های اربعینی در این منطقه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

بستاد پشتیبانی جبهه مقاومت برای محرومیت‌زدایی در محور مقاومت در دو بخش تغذیه و نوسازی فعالیت می‌کند. موکب‌های اربعینی نیز که به دستور شهید قاسم سلیمانی برای عمران و آبادانی نیز وارد عمل شدند، اکنون نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر کشورها به ویژه محور مقاومت نیز فعال شده‌اند تا به رزمندگان و مردم منطقه کمک کنند.

اخبار مرتبط

اعزام 500 موکب به عراق در صورت برپایی محدود اربعین 1400

موکب‌ها برای اربعین ۱۴۰۰ آماده می‌شوند

کمک ۲ میلیارد تومانی موکب‌های اربعینی به نیازمندان تا نیمه ماه رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha