کتاب «با این ستاره‌ها» رونمایی شد

 کتاب «با این ستاره‌ها» رونمایی شد

به گزارش سراج24، «اعظم حجت» مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد، با اشاره به رونمایی کتاب «با این ستاره‌ها» اظهار داشت: طی آئینی با حضور «کمال حلوائی» بخشدار مرکزی اردکان، حجت‌الاسلام «حاجی اسماعیلی» رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان و سرهنگ «اکبر شفیعی» فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان از کتاب «با این ستاره‌ها» رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این کتاب شامل زندگی‌نامه و خاطرات شهدای روستای ترک آباد اردکان است، افزود: این کتاب توسط «محمّدحسن برزگر»، «محمّدعلی محمّدی» و «محمّدحسن میرجانی» به زیور طبع آراسته شده است.

حجت ادامه داد: کتاب «با این ستاره‌ها» در ۴۷۲ صفحه توسط انتشارات «خط‌شکنان» وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد چاپ شده است.

به گزارش دفاع‌پرس، سرهنگ «منصور زارع» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد در مقدمه کتاب آورده است:

«انقلاب اسلامی ایران حرکت بزرگی بود که با مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های متعدد همراه شد. با فراگیر شدن پیام نورانی امام راحل (ره) آن‌ها که دلی حسینی داشتند به پاخاستند و صفحاتی نورانی را در تاریخ این کشور پدید آوردند. شرح حماسه آن عزیزان که فاتحان جهاد اکبر و به وصل رسیدگان محبوب هستند، بارقه‌های ممتد هدایت برای نسل امروز و فردای ایران اسلامی است.

هدف غایی ما رسیدن سرافرازانه به ظهور حضرت مهدی (عج) است؛ ظهوری که سیره‌ی این شهیدان عشق می‌بایست حلقه اتّصال انقلاب خمینی به انقلاب عظیم مهدوی باشد.

هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ خون‌بار شیعه است که در آن ایثارگران بالأخص شهدا، زیباترین حماسه‌ها را بعد از واقعه خون‌بار عاشورا به نمایش گذاشتند. شهدای دفاع مقدّس ستارگان گرانقدری هستند که سالیان سال می‌توانند چراغ روشنگر راه پر تلاطم حق و آزادی باشند، به‌ویژه در این برهه از تاریخ که نظام نوپای جمهوری اسلامی شدیداً مورد هجمه استکبار جهانی قرار گرفته است.

معرفی شخصیت شهدای گرانقدر و تبیین چگونگی رسیدن آن عزیزان به درجات بالای معنوی، وظیفه‌ای بر عهده‌ی همه ما است؛ وظیفه بزرگی که در این کتاب و در شرح احوالات شهدای عزیز روستای ترک‌آباد شهرستان اردکان که به فرمان رهبر کبیر انقلاب لبیک گفتند، به آن همت گماشته‌ایم. امید آنکه روشنایی در مسیر پویندگان حقیقت باشد و منویات مقام معظم رهبری در لزوم زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا محقق شود.»

اخبار مرتبط

«تنفس در بی نهایت» منتشر شد

منافقان شکست مرصاد را تحقیر تاریخی خود می‌دانند

کتاب«غدیر فقط عید شیعیان نیست» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha