نگاهی به زندگی شهید «مهدی آقایی سروی»

 نگاهی به زندگی شهید «مهدی آقایی سروی»

به گزارش سراج24، جوانان پس از آغاز حمله رژیم بعث عراق به میهن‌مان از جای‌جای ایران اسلامی برای دفاع از خاک وطن و مقابله با تجاوز دشمن، به جبهه‌های نبرد اعزام شده و جانانه جنگیدند و تعدادی از آنان شهید، جانباز و اسیر شدند؛ اما اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این سرزمین از دست برود.

«مهدی آقایی سروی» هم از آن دسته جوانان غیوری بود که برای دفاع از انقلاب و خاک کشورش به صورت داوطلب عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در عملیات «خیبر» به شهادت رسید.

زندگی‌نامه شهید «مهدی آقایی سروی»

«مهدی آقایی سروی» اول فروردین سال ۱۳۴۱ در شهر تبریز متولد شد و پس از طی کردن دوره ابتدایی، دوره راهنمایی را در مدرسه «صفا» به اتمام رساند و همواره از شاگردان ممتاز مدرسه به شمار می‌‎رفت. وی سال ۱۳۵۵ وارد دبیرستان «امیرخیزی» شد و همزمان با تحصیل در فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی کوشا بود.

این جوان انقلابی از ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ همگام با مردم تبریز وارد صحنه‌های تظاهرات علیه رژیم پهلوی شد و سال ۱۳۵۷ پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امت، به تحصیل خود در دبیرستان ادامه داده و با حضور در سنگر‌های دفاع از انقلاب اسلامی، به پاسداری از انقلاب و دستاوردهایش همت گماشت.

وی خرداد سال ۱۳۶۰ پس از اخذ دیپلم، عضو سپاه پاسداران تبریز شد و پس از سه سال خدمت در سپاه، بهمن سال ۱۳۶۲ به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شده و در واحد اطلاعات سازماندهی شد و نهایتاً در عملیات پیروزمندانه «خیبر»، درحالی که جزو تیم اطلاعاتی گردان امام حسین (ع) بود، در جزایر مجنون پس از نبردی جانانه به هدف نهایی خود که لقاءالله بود، نائل شد.

اخبار مرتبط

ادارات دهلران برای برگزاری کنگره ۳ هزار شهید در ایلام همکاری کنند

پیکر شهید قریشی صبح یکشنبه تشییع می‌شود

پیکر امیر سرتیپ جوادیان در مهدی شهر تشییع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha