حمایت ۳۲۰۰۰ حامی از ایتام و محسنین استان مرکزی

حمایت ۳۲۰۰۰ حامی از ایتام و محسنین استان مرکزی

به گزارش سراج24، به نقل از مرکز اطلاع رسانی کمیته امداد استان مرکزی، مجید مؤمنی گفت: طرح «ایران مهربان» در ایام ماه مبارک رمضان به منظور دستگیری از ایتام و جذب حامی برای ایتام و محسنین برگزار شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته استان مرکزی در پویش ایران مهربان رتبه دوم کشوری را کسب کرد، افزود: تا کنون تعداد ۶۵۰۰ یتیم و محسنین توسط ۳۲ هزار حامی حمایت می‌شوند و میانگین پرداختی حامیان به این افراد ۴۶۰ هزار تومان است.

مؤمنی خاطر نشان کرد: همنشینی با فقرا و دیدار با بیماران صعب العلاج و خانواده‌های ایتام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان بوده است که در این دیدارها که با حضور جمعی از مسئولان استانی انجام شده، کمک‌های قابل توجهی به خانواده‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همزمان با ماه مبارک رمضان سومین مرحله پویش مواسات و همدلی در استان مرکزی برگزار شد، ضمن تشکر از خیران، گروه‌های جهادی و اصحاب رسانه افزود: در ماه مبارک رمضان ۱۴۶ هزار و ۵۱۰ پرس غذای گرم، ۳۷ هزار و ۵۶۰ افطاری ساده و ۴۵ هزار و ۶۰۸ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد تولید کننده فقر نیست، اضافه کرد: فقر جای دیگر تولید می‌شود خروجی آن وارد کمیته امداد می‌شود؛ کمیته امداد مانند اورژانس اجتماعی است و خدمات آن برای خانواده‌های مستعد توانمندی زماندار است.

مدیر کل کمیته امداد استان در پایان با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان دبیر شورای زکات اقدام به جمع آوری زکات فطریه می‌کنند، اظهار داشت: به منظور جمع آوری فطریه در سطح استان برای زکات فطریه عام، افراد می‌توانند فطریه خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۹۵۹۳، زکات فطریه سادات به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۸۶۹، کفاره غیرعمد به شماره کارت ۶۰۳۷۰۹۹۷۹۵۰۰۷۶۱۳۴ و کفاره عمد به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۴۰۱ و یا از طریق شماره حساب ۸۸۰۳۱۹۵۶۵ نیز فطریه‌های خود را واریز کنند

اخبار مرتبط

صنایع و وسایل نقلیه سهم بسیار بالایی در آلایندگی دارند

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha