سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی محکوم است

سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی محکوم است

به گزارش سراج24، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، با تبریک عید سعید فطر به تمام مسلمانان جهان، اظهار کرد: کردستان جایگاه انسان‌های بزرگ و علمای اندیشمندی است که انسان‌های زیادی را تربیت و پرورش داده‌اند.

وی افزود: دوستی رسول خدا(ص) از برکات این روز عزیز است، عید فطر جشن هدیه بهشت به انسان‌هاست.

ماموستا رستمی به ارزش و جایگاه مسجد از دیدگاه اسلام و قرآن اشاره کرد و گفت: مساجد مرکز نور و دانشگاه مقدسی است که وقتی در آن حضور پیدا می‌کنی باید خود را از هر قید و بندی غیر خدا رها کنید.

وی در ادامه قتل و کشتار را اقدامی غیرقابل قبول در اسلام دانست و خاطرنشان کرد: اگر کسی در قتل و کشتن کسی حتی به فکر مشارکت باشد در روز قیامت در چشمنانش نوشته می‌شود از رحمت خداوند دور است.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: هیچ مکتب و دین الهی چنین جنایتی را در فلسطین و افغانستان قبول نمی‌کند.

وی گفت: هیچ چه وجدان و مکتبی قبول نمی‌کند 85 کودک بی‌گناه در اتش و خاک و خون کشیده شوند.

وی افزود: براساس حدیث و آیات قرآن کشتن یک انسان کشتن همه انسان‌هاست پس چگونه می‌شود اینگونه مسلمانان به بدترین شکل ممکن به خاک و خون کشیده ‌شوند و مجامع بین‌المللی هم در برابر این جنایت خاموش مانده‌اند.

امام جمعه سنندج افزود: سازمان ملل که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند در مقابل این جنایت چکار کردند و چه موضعی گرفتند.

وی اظهار کرد: دشمنان روز به روز برای نابود کردن مسلمانان دست به دست هم داده و از یکدیگر حمایت می‌کنند، اما در نقطه مقابل کشورهای مسلمان سلاح آنها را می‌خریم و با سلاح آنها یکدیگر را می‌کشیم.

ماموستا رستمی اضافه کرد: در حالی که وحدت بزرگترین سلاح مسلمانان در برابر کفر است این رویه که برخی کشورهای عربی مدعی اسلام درپیش گرفته‌اند با وحدت همخوانی ندارد.

وی با تاکید براینکه جهان اسلام امروز بیش از هر زمانی نیازمند وحدت است، اضافه کرد: علما و روحانیون اهل سنت در کردستان با تمام قدرت کشور اسرائیل آدم‌کش کودک‌کش و خون‌ریز را محکوم می‌کنیم.

ماموستا رستمی افزود: اسرائیلی که امروز مورد حمایت تمام قد استکبار جهانی و حتی برخی مدعیان حقوق بشر قرار دارد حدود یک قرن است که با تمام توان سعی در بیرون کردن مردم مسلمان فلسطین از سرزمین قدس شریف است و در این راستا از هیچ نوع جنایتی در حق آنها دریغ نکرده است.

وی گفت: سازمان ملل در برابر این جنایت‌ها سکوت و گوش‌ و چشمش را بسته این نحوه رفتار مدعیان حقوق بشر به شدت محکوم است.

امام جمعه سنندج با اشاره به سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان و برکات این سفر، گفت: حضور تاریخی مقام معظم رهبری در اردیبهشت 88 بزرگترین برکات را برای مردم کردستان به لحاظ معنوی و مادی داشت که همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه معرفی کردستان به عنوان امن‌ترین و فرهنگی‌ترین استان از سوی رهبری نگاه امنیتی به استان ما را حذف کرد، گفت:نام‌گذاری کردستان به عنوان استان فرهنگی از دیگر نکات بسیار مهمی است که در طول این سال‌ها موجب حرکات بسیار ارزشمندی در حوزه فرهنگ در این استان شد.

ماموستا رستمی تصریح کرد: امروز به برکت تلاش نیروها و دستگاه‌های امنیتی امنیت پایدار و خلل ناپذیر در استان کردستان وجود دارد که باید با تمام وجود قدر این نعمت را بدانیم.

وی از تلاش‌های تمام خادمین به جامعه تقدیر کرد و گفت: ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان در دوران کرونایی و تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه‌های مختلف برای حمایت مالی از نیازمندان از دیگر نکات مهمی است که قابل تقدیر است.

وی در پایان خطبه‌های نماز جمعه این هفته از نماز به عنوان ستون خیمه اسلام نام برد و گفت: حرکت در مسیر دستورات دین اسلام تنها راه سعادتمندی انسان‌ها در دنیا و قیامت است.

اخبار مرتبط

معلمین نمونه کردستان تجلیل شدند

ماموستا قادری: هتک حرمت حرم امام رضا(ع) را به‌شدت محکوم می‌کنیم

مریوان نگین گردشگری غرب کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha