نماینده جنبش حماس:

مظلومان فلسطین در جهان تنها نیستند

مظلومان فلسطین در جهان تنها نیستند

به گزارش سراج24؛ خالد القدومی در گفت و گویی با اشاره به مقاومت مردم فلسطین در روزهای اخیر گفت: مقاومت عزتمندانه و دلاورمردانه مقاومت در فلسطین کنونی باید با حمایت دنیای اسلام و آزادگان جهان، مطرح شود. مردم فلسطین با ایمان به آرمان آزادی قدس شریف توانستند مانع رژیم این کودک‌کش در هتک حرمت مسجد الاقصی شوند.

وی افزود: این مقاومت به سود امت اسلامی در جهان است و امروز در مرحله اول کشورهای اسلامی باید روابط رسمی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند و به هیچ عنوان ما در فلسطین نمی پذیریم کشوری مسلمان با این رژیم روابط رسمی داشته باشد. 

القدومی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی اکنون در حالت انزوای بین المللی قرار دارد و ما باید این انزوا را بیشتر کنیم. برداشت ما در سطح رسانه ها و گفت و گوی بین مذاهب این است که این رژیم در حال افول است و امروز سربار دولت های اروپایی شده است. چون اروپا نتوانسته پاسخ منطقی به جهان بدهد که چرا همچنان از این رژیم حمایت می کند.

وی با اشاره به حمایت های مردمی در گوشه و کنار جهان از مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: این انسجامی که امروز میان جبهه مقاومت نظامی فلسطینی و فعالیت های مردمی داخل این کشور وجود دارد، باید با پاسخ مثبت مردم منطقه روبرو شود و می بینیم مثلا تجمعات روبروی سفارت رژیم صهیونیستی در اردن بعد از ۲۰ سال در روزهای اخیر شکل گرفت.

نماینده جنبش حماس در ایران افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اجتماعی مردم، دیدیم دولت ترکیه یک مجوز ویژه صادر کرد تا مردم بتوانند علیه اسراییل روبروی کنسول رژیم صهیونیستی در استانبول تظاهرات کنند. معتقدیم این اتفاق های ساده در سطح بین المللی بسیار موثر است و ثابت می کند مظلومان فلسطین در جهان تنها نیستند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی اسراییل تا ۲۵ سال آینده گفت: رهبر انقلاب اسلامی گفت که این رژیم تا ۲۵ سال آینده باقی نمی ماند و امروز در میدان مبارزه می بینیم که مقاومت مردم فلسطین و پیشرفت توان مقاومت با کاهش اعتبار رژیم صهیونیستی و انزوای آن صورت می گیرد. امیدواریم به زودی این رژیم از بین برود. 

به گزارش ایرنا، نظامیان صهیونیست اخیرا ضمن تلاش برای کوچاندن اجباری ساکنان منطقه شیخ جراح، مسجدالاقصی که محل تجمع و عبادت روزه داران و نمازگزاران بود این منطقه را محاصره و با حمله به نمازگزاران شماری از آنان را زخمی و برخی دیگر را بازداشت کردند. همین امر آتش خشم زیر خاکستر ملت مظلوم فلسطین را برانگیخت که حالا دامن رژیم صهیونیستی را به طور بی سابقه ای گرفته است.

کشورهای منطقه همچون ایران، عربستان، کویت، اردن، مصر، عمان و قطر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کرده و اتحادیه عرب نیز خواستار توقف حملات علیه ملت فلسطین شد. 

رژیم صهیونیستی در حملات ۴۸ ساعت گذشته خود بیش از ۳۰ تن را شهید کرده که ۱۳ کودک و ۲ زن در میان شهدا دیده می شوند. جنگنده های این رژیم به ادارات دولتی و شرکت های خصوصی و همچنین مناطق مسکونی حمله می کنند.

در حملات نظامیان صهیونیست به نمازگزاران مسجدالاقصی بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند. همچنین وزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن بیش از ۷۰۰ نفر خبر داد که مجموع مجروحان را به بیش از یک‌هزار نفر می رساند.

اخبار مرتبط

رژیم صهیونیستی از اجساد شهدا در آزمایشگاه ها استفاده می کند

اوضاع در فلسطین اشغالی در دوره «لاپید» به کدام سو می‌رود؟

بانوی اسیر فلسطینی به شهادت رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha