مطالبه رهبری درباره تحول با حضور دولت جوان، مؤمن و انقلابی محقق می‌شود

مطالبه رهبری درباره تحول با حضور دولت جوان، مؤمن و انقلابی محقق می‌شود

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در نهمین نشست از سلسله نشست‌های « انقلاب اسلامی ـ انتخابات 1400» ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه جمعی ازدختران دانش آموز مدرسه سید الشهداء کابل و همچنین شهادت جمعی از مردم مظلوم فلسطین در هجوم سبعانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و نوار غزه گفت: طراحی و اجرای اینگونه اقدامات تروریستی فقط از عهده جنایت پیشگانی بر آمدنی است که هیچ بویی از شرافت و انسانیت نبرده و در قاموس حیوانی خود جز خون ریزی و جنایت و ویرانی و نابودی واژه دیگری سراغ ندارند.

وی ادامه داد: طرح مسأله مهم تحول خواهی و تحول آفرینی، توسط رهبر فرزانه انقلاب در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، از جهات مختلف واجد اهمیت بسیار است. لازم است این جهات مورد توجه و دقت همه جانبه نخبگان و عموم مردم قرار گیرد. 

کلانتری تاکید کرد: نخست آنکه «تحول و پویایی» بخشی ذاتی و جزئی از خمیرمایه انقلاب اسلامی است. یکی از وجوه اصلی تمایز این انقلاب با سایر انقلاب های جهان حرکت و جوشش مستمر، پویایی، سرزندگی و بالندگی در جهت نیل به آرمان های بلند انسانی خویش است.

رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی اضافه کرد: از همین جاست که غالب متفکران و اندیشمندان سیاسی جهان به صراحت بر ویژگی توقف ناپذیری انقلاب اسلامی ایران صحه گذاشته اند. واقعیت های عینی در سطح منطقه و جهان نیز به روشنی مؤید همین حقیقت بزرگ است.

وی گفت: انقلاب اسلامی هر روز به فتح قله جدیدی از موفقیت و پیروزی دست می یابد و دشمنان کینه توز خود را در بهت و حیرت ابدی فرو می برد. طرح مسأله تحول خواهی توسط مقام معظم رهبری در جمع فرهیختگان دانشگاهی آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم که نخستین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب است، حامل این پیام امید بخش به دوستان و علاقمندان انقلاب در سراسر جهان است که این انقلاب همچنان زنده و پویاست و بر سر عهد  و آرمان های بلند الهی و انسانی خویش ایستاده است.

کلانتری تاکید کرد: دوم آنکه نظام اسلامی، به دلیل خواستگاه الهی و مردمی اش نمی تواند بر ضعف ها، عقب ماندگی ها، مشکلات و برخی از دردهای مزمن موجود در ساختارهای مدیریتی خود چشم فرو بندد و بی تفاوت از کنار رنج های شهروندان خود بگذرد. حل و فصل این مشکلات و این دردها آنگاه ممکن می گردد که تحول خواهی به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه عموم مردم و مورد قبول و باور مسئولان و مدیران اجرایی کشور باشد.

این استاد دانشگاه افزود: طرح مسأله تحول خواهی توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حقیقت جلب توجه عموم شهروندان به امکان این مهم بر پایه اصول و بنیادهای نظام مردم سالار اسلامی و فراخوان عمومی برای آمادگی و تدارک مقدمات لازم برای گام نهادن در این عرصه ضروری است.

وی گفت: سوم آنکه «تحول خواهی انقلابی» که بخشی از ذات انقلاب است با تحول و تجدید نظری که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و همچنین مزدوران داخلی استکبار از بدو پیروزی انقلاب تا امروز مطرح کرده و می کنند به کلی متفاوت است.

این استاد دانشگاه افزود: تحول خواهی انقلابی مبتنی برپایه ها و اصول ارزشمند انقلاب اسلامی و جوشیده از متن انقلاب و در حقیقت تقویت ارکان و زیرساخت های انقلاب است، اما تحولی که استکبار از آن سخن می گوید تجدید نظر و توبه از اصل انقلاب و بازگشت به دوره سیطره آمریکا بر کشور، پذیرش ذلیلانه سلطه و نوکری آمریکا و دست برداشتن از استقلال و ارزش های اسلام ناب و انقلاب اسلامی و پشت کردن به خون پاک هزاران شهید پاک باخته انقلاب و دفاع مقدس است.

کلانتری یادآور شد: طرح دقیق و کارشناسانه مسأله تحول خواهی توسط مقام معظم رهبری در این مقطع تاریخی، در حقیقت نوعی اقدام پیش دستانه به منظور خالی کردن دست استکبار و ایادی داخلی آن از یک سلاح بدلی و تقلبی است که می¬توان نام آن را «تحول خواهی آمریکایی» گذاشت.

وی گفت: چهارم آنکه مسأله تحول خواهی انقلابی که با وجود زیرساخت های موجود در کشورامکان آن به روشنی فراهم است، در صورتی به درستی به انجام می رسد که دولت جوان، مؤمن و انقلابی سکان اجرایی کشور را به دست بگیرد.

کلانتری اضافه کرد: دولت جوان انقلابی یعنی دولت با کفایت، با مدیریت، با ایمان، لبریز از امید و معتقد به توانمندی های داخلی و نسل جوان انقلابی. این راه همان راه واقعی درمان دردها و عقب ماندگی های کشور است که رهبر حکیم انقلاب اسلامی به روشنی مردم بصیر به ویژه جوانان عدالت خواه و عموم نخبگان کشور را بدان فراخوانده اند.

وی اظهار داشت: بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در باب تحول آفرینی انقلابی در واقع ارایه یک راهبرد اساسی به منظور عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

اخبار مرتبط

انتخابات، عرصه یک تمرین سیاسی سالم برای نسل جوان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha