مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز افغانستان در پیشوا برگزار شد

مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز افغانستان در پیشوا برگزار شد

به گزارش سراج24، ظهر چهارشنبه مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز افغانستان با حضور جمعی از مسئولان و خانواده شهدا در صحن مطهر امام زاده جعفر (ع) پیشوا برگزار شد.

حجت الاسلام روح الله باقری، امام جمعه پیشوا در این مراسم اظهار داشت: امسال ماه رمضان به خاطر ویروس کرونا نتوانستیم تجمعات مذهبی و نماز جماعات و شب‌های قدر مانند سال‌های گذشته داشته باشیم.

وی افزود: در این ماه مبارک غم ما صد چندان شد اتفاقات بد و ناگواری در یکی از بلاد شیعه و امیرالمومنین (ع) افغانستان عزیز اتفاقی بسیار ناگوار و وحشتناک رخ داد که غم شیعیان را بیشتر کرد و هشدار ناجوانمردانه تروریست‌ها، دانش آموزان و نوگلان را به خاک و خون کشیدند بسیار این غم سخت است به تمام مردم عزیز افغانستان تسلیت می گویم ملت ایران همیشه کنار ملت افغانستان بوده و هست و خواهد بود به همه میهمانان و مهاجرین افغان مقیم ایران و پیشوا تسلیت می‌گوئیم.

وی بیان داشت: یک زمانی در فلسطین و غزه با سنگ مبارزه می‌کردند امروز با موشک مبارزه می‌کنند یک زمانی یمنی‌ها زیر چکمه‌ها له می‌شدند اما امروز فرودگاه عربستان را می‌زنند امروز در عین مظلومیت قوی و مقتدر هستیم و امروز اگر چه مالک اشتر زمان حاج قاسم ما نیست اما حاج قاسم‌ها در همه ممالک اسلامی رشد کردند.

امام جمعه پیشوا با بیان اینک: آمریکا به هیچ عنوان قدرت ضربه زدن به ما را ندارد ولی متاسفان ۷ این غرب زده‌های خودی هستند که در حال ضربه زدن به کشور هستند در افغانستان اگر کسی مانند حاج قاسم مرد میدان بود این اتفاق رخ نمی‌داد. امروز در عراق حاج قاسم‌ها داریم در سوریه و عراق و فلسطین و افغانستان حاج قاسم‌ها داریم امروز شیعه قدرت دارد همه ما در زندگی در نفس کشیدن و آرامش و امنیت خود را مدیون شهدای مدافع حرم می‌دانیم امروز ایران در مقایسه با کشورهای همسایه در اوج امنیت و آرامش است ای کاش اینها دهان را ببندند و چشمان را باز کنند و ببینند چه خبر است آنها که می‌گویند دیپلماسی ما خرج میدان شد ببینند که در افغانستان اگر مرد میدان بود این اتفاق نمی‌افتد چرا باید ۸۰ دختر مظلوم به خاک و خون کشیده شود اگر حاج قاسم بود رخ نمی‌داد.

اخبار مرتبط

جزئیات جدید «نیویورک‌تایمز» از نحوه ترور شهید فخری‌زاده

حملات پراکنده باقیمانده‌های داعش در عراق؛ ۳ نیروی امنیتی به شهادت رسیدند

تروریست‌های داعش دو نظامی عراقی را کشته و یک نظامی دیگر را ربودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha