اجرای وبینار چهره تابناک پیامبر اسلام،در ادبیات کشورهای فارسی زبان

اجرای وبینار چهره تابناک پیامبر اسلام،در ادبیات کشورهای فارسی زبان

به گزارش سراج24، حامد تقوایی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری وبینار مجازی «چهره تابناک پیامبر اسلام، در ادبیات کشورهای فارسی زبان» و با حضور استادان و شاعران کشورهای فارسی زبان خبر داد و گفت: این برنامه روز شنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی این کنگره را برای توانمندسازی و گسترش زبان فارسی یک توانایی نو دانست و گفت: در شرق از شبه قاره هند تا چین، هر جا که اسلام و فرهنگ اسلامی مورد توجه قرار گرفته، به همراه زبان فارسی بوده است.

او افزود: همراهی زبان فارسی با دین، معارف اسلامی و درون‌مایه‌های عرفانی آن، از زیرساخت‌های گسترش زبان فارسی در جهان به شمار می‌آید؛ از سوی دیگر این زبان، زبان همه دوست‌داران فرهنگ و ادبیات ایران در همه جهان است. پس از آمدن اسلام به کشور ما، فارسی، زبان دوم جهان اسلام شد و امروز زبان عارفان، زبان دین و زبان معرفت است.

تقوایی بیان کرد: بر پایه دیدگاه برخی کارشناسان، زبان فارسی، با دارا بودن ویژگی‌هایی چون آهنگین بودن، نرمی و شیرینی، زبان توانمندی برای بیان و انتقال مفاهیم اسلام است و می‌تواند به خوبی درون‌مایه و پیام اسلام راستین را به همگان برساند.

دبیرکل کنگره «محمد (ص)، پیامبر رحمت» در آئینه ادب و هنر با اشاره به مرجعیت زبان فارسی در چشم‌انداز آینده انقلاب اسلامی ادامه داد: می‌توان گفت جامعه هدف زبان فارسی در کنگره جهانی محمد (ص)، پیامبر رحمت تنها ایران نیست و همه جهان را در برمی‌گیرد. مرجعیت زبان فارسی در این کنگره، از چشم‌اندازهای بلند است.

اخبار مرتبط

وبینار «نقض منظومه قانونی حقوق بشر از سوی آمریکا» برگزار می‌شود

فراخوان همایش بین‌المللی «کرونا؛ شعر و ادبیات داستانی» منتشر شد

کتاب «معنویت علوی و دنیای امروز» نقد و بررسی ‌شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha