۲۵۰ هزار نفر از شعب و صندوق‌های اخذ رأی حراست می‌کنند

۲۵۰ هزار نفر از شعب و صندوق‌های اخذ رأی حراست می‌کنند

به گزارش سراج24، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور روز در حاشیه بازدید از تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران، گفت: ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امنیت کامل در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: ثبت نام به زودی تمام می‌شود و وارد مرحله بعدی انتخابات می‌شویم. در حوزه تأمین امنیت هم برنامه‌هایی تنظیم شده است تا فرایند ثبت نام با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش بینی‌های لازم انجام و برنامه‌هایی تهیه شده است، گفت: در مرحله اخذ رأی، با توجه به افزایش شعب اخذ رأی، ۲۵۰ هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رأی به کار گرفته می‌شود.

ذوالفقاری ادامه داد: علاوه بر آن، مرزهای کشور تا نقاط مختلف باید تأمین امنیت شود و برنامه ریزی ها در این زمینه انجام و هماهنگی‌های کامل در سطح ملی و استان‌ها اعمال شده است.

وی تصریح کرد: مردم برای دادن رأی، با توجه به پروتکل‌های آماده شده بدانند که مشکلی برای مشارکت نخواهد بود و نگرانی بابت بیماری کرونا نداشته باشند.

ذوالفقاری درباره اطلس امنیتی، گفت: اطلس امنیتی به طور کامل آماده شده و این اطلس با گذشته بسیار متفاوت است. همه دستگاه‌های اطلاعاتی کشور، اطلاعاتی را که در حوزه‌های مختلف کشور داشتند در این اطلس گنجاندند و یک اطلس مشترک تهیه شده، ضمن اینکه این اطلس به طور مستمر به روز رسانی می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور بیان کرد: جلسات ستاد امنیت انتخابات و کمیته‌های مرتبط به طور مرتب برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

حدود ۳ هزار صندوق رأی در حوزه انتخابیه تهران شمارش شده است

این انتخابات مجلسی معتدل و متفاوتی را ایجاد خواهد کرد

رقابت 5هزار نفری برای تصاحب 378 کرسی/ سیاسیون پای صندوق های رای چه گفتند/ انتخابات ایران در کانون توجهات جهانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha