انس با قرآن کریم باعث بهبود وضعیت روحی و روانی انسان می‌شود

انس با قرآن کریم باعث بهبود وضعیت روحی و روانی انسان می‌شود

به گزارش سراج24، محمد آزاد حافظ کل قرآن کریم از فعالان قرآنی اهل سنت شهرستان کنگان اظهار داشت: خانواده‌ها تأثیر بسیار زیادی در تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به یادگیری و حفظ قرآن دارند.

وی با اشاره به آموزه‌های قرآن کریم اضافه کرد: حافظ قرآن کریم از پاداش معنوی و اخروی ارزشمندی بهره‌مند می‌شود که از جمله آن می‌توان به همنشینی با فرشتگان الهی، در شمار بزرگان امت جای گرفتن، ایمنی از عذاب آخرت، مشمول آمرزش الهی شدن، پذیرفته شدن شفاعت و دریافت بالاترین درجات بهشت اشاره کرد.

حافظ کل قرآن کریم بیان کرد: حفظ قرآن کریم آثار دنیوی هم دارد و حافظان قرآن این برکات را لمس کرده‌اند؛ قرآن باعث می‌شود انسان هدایت شود چرا که انس با قرآن از سفارش‌های پیامبر اسلامی (ص) است و این انس باعث هدایت انسان به دین مبین اسلام می‌شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برکات دنیوی حفظ قرآن کریم این است که یاد خدا تأثیر فراوانی بر روان آدمی دارد و دل در پرتو کلام خدا آرام می‌گیرد. «آگاه باشید که دل‌ها با یاد خدا آرام می‌گیرد».

آزاد خاطرنشان کرد: یکی از نام‌های قرآن کریم ذکر است و تلاوت قرآن نوعی ذکر خداوند است که انسان در پرتو ذکر نام خدا از بسیاری از فشارهای روانی و اضطراب و استرس‌ها رهایی می‌یابد.

وی افزود: نجات از تنهایی از دیگر برکات دنیوی برای حافظان قرآن کریم است چراکه کتاب باعث رهایی انسان از تنهایی است و وقتی این کتاب قرآن کریم باشد، انسان بیش از پیش از تنهایی رها می‌شود.

حافظ کل قرآن کریم بیان کرد: یکی از برکات مهم قرآن کریم این است که حفظ کلام خدا سبب تقویت روح و حافظه می‌شود. هر چقدر برای حفظ قرآن وقت بگذاریم باعث می‌شود روح و حافظه ما تقویت شود.

اخبار مرتبط

نمایشگاه مجازی قرآن باید مورد بررسی دقیق و کارشناسانه قرار گیرد

راه نجات از وسوسه های نفسانی چیست؟

سخنرانی آیت الله مهدوی کنی پیرامون تفسیر سوره قدر، پخش می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha