رفع مشکلات مردم از سریع‌ترین راه‌های کسب رضای الهی است

رفع مشکلات مردم از سریع‌ترین راه‌های کسب رضای الهی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر خراسان رضوی که همزمان با هفته هلال احمر در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، به جایگاه خدمت رسانی به مردم در دین اسلام اشاره و ابراز کرد: بر اساس آیات و روایت هیچ عملی پس از انجام واجبات، به اندازه کمک به نیازمندان موجب خشنودی پروردگار متعال نمی‌شود.

وی، رفع مشکلات مردم را از سریع‌ترین راه‌های کسب رضای الهی دانست و اظهار کرد: با بررسی آیات و سیره معصومین در می‌یابیم که خدمت به خلق خدا یکی از با ارزشمند ترین و با فضلیت ترین حسنات در نزد پروردگار متعال است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه خدمت به مردم جزو سیره جاری تمام ائمه معصومین(ع) بوده است، به روایت «الخَلقُ عِیالُ الله» از رسول گرامی اسلام اشاره و عنوان کرد: تمام خلق عیال خداوند هستند و گرامی ترین افراد در نزد پروردگار کسی است که به عیال خدا سودی بیشتری می‌رساند و مشکلات مردم را مرتفع می سازد.

وی در ادامه به خدمات هلال احمر در سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه اشاره و عنوان کرد: خدمات صادقانه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر به انسان‌های حادثه دیده‌ و خدمات خالصانه این جمعیت برای نجات جان انسان‌های حادثه دیده و کمک به اشخاصی که به واسطه بلایای طبیعی تمام دارایی خود را از دست داده اند بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی به قیاس جایگاه هلال احمر با قبل از انقلاب پرداخت و عنوان کرد: پیش از انقلاب هلال احمر بیشتر جنبه تشریفاتی داشته و ارتباط نزدیکی با جامعه نداشت و مردم نیز همراهی و اعتمادی به آن تشکیلات نداشتند، اما الحمدلله در دوران پس از پیروزی انقلاب مردم فاصله‌ای بین خود و هلال احمر نمی‌بینند و این سرمایه‌ بسیار بزرگ و مهمی است.

وی اعتماد مردم را سرمایه اجتماعی هلال احمر دانست و عنوان کرد: اعتماد مردم سرمایه بسیار بزرگی برای هلال احمر است که باید از این سرمایه صیانت و برای افزایش آن تلاش و برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه شرایط حضور حداکثری جوانان علاقه مند در هلال احمر باید بدون محدودیت فراهم باشد، گفت: هلال احمر فرصت حضور جوانان داوطلب که با نیتی خالص و با اراده کمک به مردم در این عرصه حضور می‌یابند را مغتنم بداند و ضمن استفاده از ظرفیت آنها برای اقدامات بشردوستانه و خیرانه، در جهت تقویت مبانی دینی این جوانان برنامه ریزی و تلاش داشته باشد، زیرا جوانانی که داوطلبانه در هلال احمر حضور می‌یابند از آمادگی روحی مناسبی برخوردار بوده و سرمایه‌ای عظیم برای آینده کشور هستند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و دکترسیدمجتبی احمدی مدیرعامل هلال احمر استان گزارشی از اقدامات این جمعیت ارائه کردند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha