ادبیات گام دوم انقلاب باید از طریق هنر منعکس شود

ادبیات گام دوم انقلاب باید از طریق هنر منعکس شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حمید رفیعی سه شنبه در دیدار رئیس حوزه هنری خراسان شمالی اظهار کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی از ابزار هنر استفاده مناسب را نبردهایم به طوری که با دیدن معدود کارهای جذاب به وجد می‌آییم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به نقش شبکه‌های مردمی در حوزه قرآنی، هیئت‌ها، روحانیان، مساجد و فعالیت‌های فرهنگی، بر احیای ظرفیت‌های مردمی و استفاده از آن‌ها تاکید کرد و گفت: می‌توان با تعامل بیشتر با حوزه هنری ظرفیت‌های مردمی را فعال کرد هر چند این فعالیت سختی است.

وی نهادینه کردن بیانیه گام دوم در مقوله جامعه‌سازی را نیازمند ظرفیت‌های مردمی دانست و افزود: باید از طریق هنر، ادبیات خود را منعکس کرده و سپس با هم افزایی، از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

حجت الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد: بر همین اساس دست یاری به سوی حوزه هنری و این مجموعه فرهنگی دراز می‌کنیم زیرا اقتضای کار ما برون سپاری است و کار باید به متخصص سپرده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی بر لزوم ایجاد حسینیه هنر برای ورود مستقیم هنرمندان به موضوع هنر عاشورایی تاکید کرد و گفت: ظرفیت هنرهای تجسمی در خلق آثار دینی و اخلاقی بسیار بالا است لذا از طریق آموزش‌هایی می‌توان به تولیدات ارزشمند دست یافت.

وی در انتها گفت: این تولیدات باید در اختیار تبلیغات اسلامی قرار بگیرد تا به واسطه شبکه مبلغان به دست جامعه هدف برسد.

اخبار مرتبط

شهیدان رجایی و باهنر؛ معیاری برای دولت اسلامی

پویش «نذر آزادی» همسو با بیانیه گام دوم انقلاب است

آیین یادبود علی سلیمانی برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha