ورود به نجف و کربلا در آستانه عید فطر ممنوع شد

ورود به نجف و کربلا در آستانه عید فطر ممنوع شد

به گزارش سراج24، همزمان با ماه مبارک رمضان، حرم امام علی (ع) در نجف اشرف و حرم‌های مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) مملو از جمعیت بود و در لحظه افطار نیز سفره‌های افطاری موکب‌ها برای پذیرایی از زائران برپا می‌شد؛ تا جایی که در شب‌های قدر این حرم‌های مطهر پذیرای جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) بودند.

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در عراق، استاندار کربلا و نجف از ممنوعیت ورود به این شهرها در آستانه عید فطر خبر دادند؛ به طوری که ابتدا استاندار نجف اشرف از اعمال محدودیت‌های جدید در این شهر از عصر امروز خبر داد و پس از آن نیز استاندار کربلا به ممنوعیت ورود زائران و مسافران به کربلا از صبح فردا اشاره کرد.

البته ممنوعیت ورود به کربلا و نجف به معنای ممنوعیت تردد در این شهرها نیست، بلکه زائران سایر شهرهای عراق امکان ورود به نجف و کربلا را ندارند و به نوعی کربلا و نجف قرنطینه می‌شود. اما افراد حاضر در این شهرها همچون روزهای گذشته می‌توانند به زیارت مشرف شوند.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه در عراق نیز همچون ایران پنج‌شنبه روز عید فطر است، از فردا دیگر امکان ورود به شهر کربلا وجود ندارد. با این وجود، تردد در این شهر بدون مشکل انجام می‌شود و حرم‌های مطهر نیز شبانه روز بدون اعمال محدودیت باز و پذیرای زائران است.

اخبار مرتبط

۱۰۰ گروه از فردا به استهلال ماه شوال می‌پردازند

نماز عید سعید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود

سه استفتاء جدید رهبر انقلاب درباره زکات فطره/ مبلغ زکات فطریه ۹۹

0 نظر

ارسال نظر

capcha