پویش «سفره مهربانی در ملک سلیمانی»

پویش «سفره مهربانی در ملک سلیمانی»

به گزارش سراج24، سعید کاظمی‌پور در جمع خبرنگاران، پویش‌های مومنانه و دستگیری از نیازمندان را سیره و سنت معصومین دانست و گفت: این کمک‌های مومنانه قبلا هم بوده اما بعد از سخنان مقام معظم رهبری و در مقابله با کرونا همه شهرها، بخش‌ها و روستاها سراسر کشور با اهدای بسته‌های معیشتی آستان قدس رضوی میهمان سفره و خوان امام رضا (ع) شدند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمان اظهارداشت: تحویل این بسته‌ها به اسم امام رضا (ع) موجبات شادی و خوشحالی محرومان و خانواده‌ها را فراهم می‌کند.

وی با اشاره  به اینکه دومین سالی است که خادم‌یاران رضوی استان به‌علت شیوع کرونا در کنار مردم نیازمند هستند، گفت: محبان و ارادتمندان امام رضا (ع) با توان، تجربه و عشقی که به امام مهربانی‌ها دارند از همه ظرفیت‌های خود برای خدمت به محرومان و نیازمندان استفاده می‌کنند.

کاظمی‌پور با اشاره به حادثه سیل گلباف و تسلیت به خانواده‌های جانباختگان این واقعه تلخ گفت: به منظور تکریم و تسکین آلام مردم مناطق سیل‌زده بسته‌های معیشتی در این مناطق توسط خادمیاران رضوی توزیع خواهد شد و مردم مناطق آسیب‌دیده در شب عید سعید فطر میهمان سفره اکرام رضوی خواهند بود. 

وی افزود: بر اساس سیاست بنیاد کرامت رضوی، در ماه مبارک رمضان امسال پویش سفره‌ای به وسعت ایران با مشارکت خادمیاران رضوی کشور برگزارشد که بیش از 90درصد از کمک‌های جمع‌آوری شده توسط خود خادم‌یاران تهیه شده است و این در حالی است که سال گذشته نیمی از کمک‌ها متعلق به خادم‌یاران و مابقی توسط آستان قدس رضوی اهداء شده بود.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمان با اشاره به اینکه مرحله دوم پویش سفره مهربانی در استان کرمان از نیمه دوم ماه مبارک رمضان شروع شده است، عنوان کرد: در این مرحله بیش از 2 هزار بسته معیشتی در سراسر استان توسط خادمیاران رضوی تا عید سعید فطر توزیع خواهد شد.

 وی گفت:  در این بسته‌های تهیه شده یک جلد کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و نشر فرهنگ و معارف رضوی نیز به محبان حضرت رضا (ع) اهداخواهد شد.

کاظمی‌پور افزود: ارزش تقریبی هر بسته حدود ۳۰۰ هزار تومان است و شامل ( برنج ، حبوبات، ماکارونی) است که در شهرستان‌ها نیز با مشارکت خیران گوشت قرمز و مرغ به بسته‌ها اضافه خواهد شد.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون تومان توسط خادم‌یاران رضوی استان کرمان برای پویش سفره مهربانی در ملک سلیمانی جمع‌آوری شده است و بیش از یک میلیارد ریال هم اقلام غیرنقدی تهیه شده که نشان عشق و ارادت آنها به امام هشتم است.

اخبار مرتبط

کرمانشاهیان مراقب کلاهبرداران سایت‌های رهن و اجاره املاک باشند

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

مسجد جامع کرمانشاه میزبان نمازگزاران عید قربان

0 نظر

ارسال نظر

capcha