توزیع ۳۶ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان ایلامی طی ماه رمضان

توزیع ۳۶ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان ایلامی طی ماه رمضان

به گزارش سراج24، قنبر موسی نژاد در آیین توزیع ۳ هزار سبد غذایی در بین نیازمندان و مددجویان منطقه ۲ شهرستان ایلام که با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین استان و تعدادی دیگر از مدیران کل استان برگزار شد، از توزیع بیش از ۳۶ هزار سبد غذایی و معیشتی در بین نیازمندان این استان از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز خبر داد و گفت: ارزش هر یک از این سبدهای غذایی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

وی بیان کرد: توزیع این تعداد سبد غذایی به نیابت از سه هزار شهید استان که امسال کنگره گرامی داشت آنها برگزار می‌شود انجام گرفته است.

وی با عنوان اینکه کنگره سه هزار شهید استان بزرگترین رویداد فرهنگی استان، است گفت: در این کنگره که ارائه ۴۳ نوع خدمت به مردم در کنار آن تعریف شده است کمیته امداد مسئولیت کمیته محرومیت زدایی کنگره را برعهده دارد.

موسی نژاد با بیان اینکه توزیع سبدهای غذایی بین نیازمندان از جمله دیگر برنامه‌های این نهاد در کمک به نیازمندان بوده است، گفت: در این مدت نیز تاکنون ۱۲۰ هزار پرس غذای گرم در بین مددجویان و نیازمندان استان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه در برنامه‌های این نهاد و در راستای خدمت به نیازمندان سپاه استان حضور فعالی دارد، گفت: در ماه رمضان نیز در قالب برنامه اطعام مهدوی و ایران همدل شاهد حضور فعال حوزه بسیج و سپاه در خدمت به نیازمندان بودیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین (ع»)استان ایلام نیز در این آیین در سخنانی کمک به نیازمندان و در فکر هم نوع بودن را از شرایط مهم مسلمان بودن برشمرد و گفت: چنین فرهنگی نه فقط در ماه رمضان بلکه همواره باید در زندگی ما مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام علی محمدی با بیان اینکه روایات بسیاری درباره ضرورت کمک به هم نوعان وجود دارد تصریح کرد: اگر همه ما به وظیفه اسلامی و انسانی خود در کمک به هم نوعان عمل کنیم فقیر و نیازمندی در جامعه نخواهیم داشت.

اخبار مرتبط

مبارزه با زمین خواری و کوه خواری در دستگاه قضایی قابل تقدیر است

۱۳ هزار بسته معیشتی در دامغان توزیع شد

تامین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha