ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی به یاد شهدای حادثه تروریستی کابل

ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی به یاد شهدای حادثه تروریستی کابل

به گزارش سراج24 و به نقل از آستان نیوز، این محفل قرآنی که با همکاری معاونت بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی و مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در مدرسه خیرات خان حرم مطهر رضوی برگزار شد، علاوه بر ترتیل خوانی قرآن کریم توسط بانوان به یاد شهدای بی‌گناه افغانستان و تفسیر سوره طور، مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) به مدیحه‌سرایی پرداختند.

همچنین معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی  در این مراسم ضمن محکوم کردن این جنایت گفت: برای مسلمانان دشوار است که بشنوند در گوشه‌ای از سرزمین‌های اسلامی دستان دشمنان اهل‌بیت(ع) و دشمنان قرآن و اسلام به خون فرزندان پاک و انسان‌های بی‌گناه آلوده‌شده است.

حجت‌الاسلام محمد ذوالفقاری افزود: با این اتفاق دل‌های همه ما مسلمانان همانند قلب‌ها و دل‌های مادرانی که فرزندانشان مقابل چشمانشان به شهادت رسیدند، آتش گرفت و سوخت.

وی یادآور شد: ما از جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج(ع)، از صمیم قلب با خانواده‌های شهدا ابراز همدردی می‌کنیم؛ این فرزندان بدون هیچ گناهی با قساوت هر چه تمام به شهادت رسیدند و این ماجرا قلب انسان را به آتش می‌کشد.

معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی  تأکید کرد: ملت ایران با خانواده‌های شهدای این حادثه در افغانستان ابراز همدردی می‌کند و آستان قدس رضوی نیز با محکوم کردن این جنایت، ضمن برگزاری مراسمی برای یادبود این شهدا و ثواب آیات نورانی قرآن کریم به روح این شهدا، همدردی خود را به ملت افغانستان اعلام می‌کند.

اخبار مرتبط

برگزاری ویژه برنامه های میلاد امام موسی کاظم(ع) در حرم مطهر رضوی

حرم مطهر رضوی همچون حرم امام حسین (ع) یک رسانه است

اعلام ویژه برنامه‌های گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد در حرم مطهر رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha