افتتاح ۲۰ خانه هلال روستایی در خراسان جنوبی

افتتاح ۲۰ خانه هلال روستایی در خراسان جنوبی

به گزارش سراج24، محمدرضا رضایی در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای پیشبر در شهرستان زیرکوه، اظهار داشت: خانه های هلال در راستای تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» و اشاعه آموزش های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه اندازی می شود که می تواند در بخش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نقش مهمی را ایفا کنند.

وی با اشاره به افتتاح نمادین خانه هلال در روستای پیشبر، افزود: طی هفته هلال احمر ۲۰ خانه هلال به صورت همزمان در شهرستان زیرکوه، قاین و بیرجند افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه تا کنون ۹ خانه هلال در شهرستان زیرکوه به بهره برداری رسیده است، گفت: در حال حاضر ۱۲۷ خانه هلال در سطح استان خراسان جنوبی فعال است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد خانه های هلال در سطح کشور تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی است، افزود: تلاش داریم با آموزش ها و فعالیت هایی که از سوی این خانه ها ارائه می شود، مردم و جامعه را مقاوم تر و آگاه تر کنیم.

وی ادامه داد: خانه های هلال باید همواره جوانان را برای حضور در صحنه های اجتماعی و مسئولیت پذیری آماده کند.

رضایی با بیان اینکه فعالیت و کارکرد در جمعیت هلال احمر بر پایه داوطلبین و خیر محوری است، عنوان کرد: افتتاح خانه های هلال معمولاً کمترین هزینه را برای دولت دارد و تمامی آموزش های این خانه ها به صورت صد در صد رایگان انجام می شود.

اخبار مرتبط

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

ارائه رایگان خدمات توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی به نیازمندان

خراسان جنوبی رکورددار حضور حداکثری در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha