۸۰ درصد زندانیان سمنانی امسال صاحب کار می‌شوند

۸۰ درصد زندانیان سمنانی امسال صاحب کار می‌شوند

به گزارش سراج24، امید کهربایی امروز با حضور در زندان شاهرود، از کارگاه‌های اشتغال این زندان از جمله کارگاه ساخت المان‌های شهری بازدید و ضمن قدردانی از تلاش سرپرست زندان و مربیان و استادکاران این کارگاه، بر لزوم توسعه و مهارت‌آموزی تعداد بیشتری از مددجویان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه مصنوعات تولیدی این کارگاه موردنیاز شهرداری‌ها و دیگر نهادهاست، گفت: مددجویان زندان شاهرود علاوه بر کسب درآمد در این کارگاه، مهارت‌هایی را می‌آموزند که پس از آزادی می‌توانند با تکیه بر آن وارد بازار کار شوند و ضمن جلوگیری از بازگشت خود به زندان، پایداری اقتصاد خانواده خود را تضمین کنند.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان با اشاره به استقبال بسیار خوب زندانیان از این کارگاه بیان کرد: رئیس سازمان زندان‌ها، حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان را در راستای کار فرهنگی عمیق عنوان کرده و تلاش داریم با ایجاد چنین کارگاه‌هایی در کنار اشتغال زندانیان در کارگاه‌های خارج از زندان، اشتغال زندانیان را در زندان‌های استان را در راستای هدف‌گذاری امسال سازمان زندان‌ها، به ۸۰ درصد برسانیم.

یکی از مربیان این کارگاه در این بازدید ضمن ارائه توضیحاتی از روند کار گفت: مددجویان در این کارگاه مراحل ساخت المان‌های فلزی از جمله نصب اسکلت فلزی، زنگ‌زدایی و رنگ‌آمیزی، ساخت قطعات، اجرای اتصالات پیچی، فایبرگلاس و ... را فرا می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در ساخت المان‌های شهری، می‌توان از متریال مختلفی استفاده کرد، گفت: این محصولات در مکان‌های مختلفی مانند میادین شهر، پارک‌ها، فضای سبز، فضای محوطه‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مهدی عباسی، سرپرست زندان شاهرود نیز با بیان اینکه ارشادات مدیرکل زندان‌های استان سمنان نقش پررنگی در تأسیس و توسعه این کارگاه آموزشی تولیدی داشته است، ابراز کرد: با ساخت و ارائه نخستین سفارش‌ها به شهرداری شاهرود، این شهرداری سفارش ساخت مصنوعات دیگری از جمله المان فلزی سیمرغ را به کارگاه اشتغال مددجویان سفارش داده که ساخت آن به‌زودی آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

شب شعر سمنان با موضوع ولادت امام رضا(ع) برگزار شد

۱۲ امامزاده سطح استان سمنان میزبان برنامه‌های دهه کرامت شدند

جلیلی:برنامه دولت ما برای آذربایجان‌غربی ایجاد اشتغال است

0 نظر

ارسال نظر

capcha