جوانان و صنعتگران برای خودکفایی جرأت و جدیت به خرج دهند

جوانان و صنعتگران برای خودکفایی جرأت و جدیت به خرج دهند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدرضا ناصری، ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان یزد که در استانداری یزد برگزار شد، با تاکید بر اینکه همه مدیران استان باید وظایف خود را تا آخرین روز فعالیتشان به درستی و با انگیزه و قوت انجام دهند، اظهار داشت: همه باید برای رضای خدا و خدمت به مردم تلاش کنیم نه برای مدیران بالادستی که با تغییر آنها، انگیزه خدمت از بین برود.

وی عنوان کرد: اگر کار برای رضای خدا و بندگان خدا نباشد، بیهوده است و ارزشی ندارد و به همین دلیل نیز عده‌ای سست کار می کنند و کار آنها مشکل‌گشا نیست.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پیشنهادی به بانک‌ها بیان کرد: بانک‌ها واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده‌اند اما به هر دلیل کار تولید آنها شروع نشده، را تا زمان تولید حمایت کنند تا شاهد تعطیلی کارخانه‌ها نباشیم و بانک‌ها نیز با راه انداختن تولید، بتوانند اقساط تسهیلات خود را دریافت کنند.

نقص جدی در بازاریابی محصولات تولیدی وجود دارد

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به نقص بزرگی که در فروش محصولات وجود دارد، افزود: هم در استان یزد و هم در سطح کشور در زمینه بازاریابی نقص‌های جدی وجود دارد و در صورتی که بازاریابی اصلاح و در کنار آن کیفیت و قیمت نیز لحاظ شود، در زمینه فروش محصولات مشکلی نداریم.

وی همچنین بر دانش بنیان کردن کارخانه ها تاکید کرد و گفت: در بسیاری از کارخانه ها هنوز نگاه به خارج از کشور است و یک کارخانه گاهی برای یک قطعه مدتها منتظر می‌ماند در حالی که اگر در کنار کارخانه خود، واحد دانش بنیان را راه اندازی کند و نخبگان و افراد توانمند را به کار بگیرد، می تواند این قطعه را خودش تولید کند و در این زمینه به خودکفایی برسد.

ناصری عنوان کرد: اگر توانی که اکنون کارخانه‌ها برای خرید ماشین آلات از چین به کار می گیرند، برای راه اندازی و فعال کردن واحد دانش بنیان هزینه کنند به نتایج بسیار بهتری دست پیدا خواهند کرد زیرا معتقدیم جوانان ما توانمندتر از چینی‌هایی هستند.

لزوم توانمندسازی کارگران در واحدهای صنعتی

وی ادامه داد: علاوه بر این، کارگری که ۳۰ سال در کارخانه کار می‌کند باید آشنایی کافی با ماشین آلات و قطعه‌ها و تولید پیدا کند و بعد از چند سال بتواند خودش کارآفرین شود نه اینکه تا آخر عمر کاری خود، کارگر ساده بماند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: جوانان و صاحبان صنعت باید جرأت و جدیت داشته باشند و این موضوع را حل کنند تا هم برای جوانان فارغ التحصیل شغل ایجاد کنند هم وابستگی خود را به خارج از کشور قطع کنند.

طولانی کردن روند کار در ادارات سرمایه گذاران را خسته و دلسرد می‌کند

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از دستگاه‌هایی که روند انجام کار را با دلایل واهی طولانی می‌کنند، افزود: این روال مردم و سرمایه گذاران را خسته و دلسرد می کند و در مواردی حتی باعث از دست رفتن سرمایه آنها می شود.

وی در مورد معادن استان نیز عنوان کرد: مالک معادن دولت و مردم هستند و معادن جزو انفال به شمار می روند و در این شرایط عده ای به عنوان بهره بردار میلیاردها دلار منابع تجدیدناپذیر را از استان خارج می کنند در حالی که استان در بسیاری از زمینه ها محروم است.

ناصری در مورد خوراک دام نیز بیان کرد: برای کشوری نظیر ایران با این همه ظرفیت شایسته نیست که خوراک دام را وارد کند و در واردات نیز این همه مشکلات داشته باشیم و سیستم توزیع نهاده ها نیز این همه دچار مشکل باشد.

استان‌ها توان خودکفایی در تامین خوراک دام مورد نیاز خود را دارند

امام جمعه یزد تاکید کرد: در کشور ما هر استانی توان این را دارد که حداقل خوراک دام مورد نیاز خود را تامین کند و خودکفا باشد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی در این زمینه ورود جدی کند و از وزارتخانه تا مجلس و استانها به این مقوله ورود جدی داشته باشند تا کشور ما در زمینه تامین نهاده ها هر چند وقت یکبار دچار مشکل نشود.

ناصری در مورد صنعت پوشاک نیز ادامه داد: پوشاک صنعت مهمی است که تمام مشکل اشتغال کشور را با بودجه کم حل می کند و در شرایطی که اکنون صنایع ما برای اتباع هندی و پاکستانی و افغانستانی شغل ایجاد می کنند، صنعت پوشاک می تواند برای جوانان و زنان خودمان شغل ایجاد کند.

اخبار مرتبط

امام جمعه یزد: قضاوت‌ها باید بر پایه مستندات قوی استوار باشد

خیر یزدی با هزینه روضه خوانی زندانی آزاد کرد

نیّت الهی و اقدام جهادی وجه تمایز نیروهای مسلح کشور با سایر دنیاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha