واگذاری ۲۲ فرزند به خانواده جایگزین در سمنان

واگذاری ۲۲ فرزند به خانواده جایگزین در سمنان

به گزارش سراح24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان، ساره امیرجان گزارشی را در خصوص واگذاری فرزندان به خانواده‌های جایگزین در سال گذشته ارائه و اظهار کرد: در سال گذشته با پیگیری سازمان بهزیستی کشور سامانه فرزندخواندگی به بهره‌برداری رسیده است و متقاضیان دیگر لازم نیست به‌منظور ثبت‌نام به اداره بهزیستی مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به‌منظور تحقق دولت الکترونیک سامانه فرزندخواندگی به آدرس adoption.behzisti.net  راه‌اندازی و متقاضیان کلیه مدارک و مستندات لازم را در این سامانه بارگذاری و روند اجرای فرزندخواندگی در این سامانه قابل پیگیری است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان افراد واجد شرایط سرپرستی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت حمایت بهزیستی را زن و شوهر بدون فرزند که حداقل پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته است، دختران و زنان بدون شوهر و زن و شوهر دارای فرزند بیان کرد.

امیرجان اظهار کرد: اگر زوجین بنا به تشخیص پزشک قانونی بچه‌دار نشوند، نیاز به گذشت پنج سال از زمان ازدواج نیست و همچنین اگر زوجین متقاضی پنج سال از تاریخ  ازدواج آنان گذشته باشد و دارای فرزند نباشند نیز نیاز به اخذ گواهی پزشک متخصص نیست.

وی تعداد متقاضیان ثبت‌نام‌کننده در سامانه فرزندخواندگی را در سال گذشته ۷۸ نفر در استان اعلام کرد و افزود: روند ثبت‌نام متقاضیان در سال گذشته نسبت به سال ۹۸ دارای افزایش بوده است و همچنین در سال ۹۹ نیز تعداد ۲۲ فرزند به خانواده‌های جایگزین واگذار که این زوجین از متقاضیان سال ۹۸ و قبل از آنان بوده‌اند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان شرایط متقاضیان فرزندخواندگی را تمکن مالی مانند شغل پایدار مکفی، خانه مسکونی اعم از ملکی یا استیجاری و ...که توسط سازمان بهزیستی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و همچنین زیرپوشش بودن بیمه اجتماعی و درمانی برشمرد.

امیرجان متقاضیان کمتر از ۵۰ سال را در اولویت واگذاری عنوان کرد و خواستار ثبت‌نام متقاضیان در سنین جوانی شد تا مراحل واگذاری با تسریع و در زمان کوتاه‌تری انجام شود.

اخبار مرتبط

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

حضور هدفمند پلیس در فضای مجازی ضروری است

مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان وارد فاز موزه‌آرایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha