واگذاری ۲۲ فرزند به خانواده جایگزین در سمنان

واگذاری ۲۲ فرزند به خانواده جایگزین در سمنان

به گزارش سراح24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان، ساره امیرجان گزارشی را در خصوص واگذاری فرزندان به خانواده‌های جایگزین در سال گذشته ارائه و اظهار کرد: در سال گذشته با پیگیری سازمان بهزیستی کشور سامانه فرزندخواندگی به بهره‌برداری رسیده است و متقاضیان دیگر لازم نیست به‌منظور ثبت‌نام به اداره بهزیستی مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به‌منظور تحقق دولت الکترونیک سامانه فرزندخواندگی به آدرس adoption.behzisti.net  راه‌اندازی و متقاضیان کلیه مدارک و مستندات لازم را در این سامانه بارگذاری و روند اجرای فرزندخواندگی در این سامانه قابل پیگیری است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان افراد واجد شرایط سرپرستی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت حمایت بهزیستی را زن و شوهر بدون فرزند که حداقل پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته است، دختران و زنان بدون شوهر و زن و شوهر دارای فرزند بیان کرد.

امیرجان اظهار کرد: اگر زوجین بنا به تشخیص پزشک قانونی بچه‌دار نشوند، نیاز به گذشت پنج سال از زمان ازدواج نیست و همچنین اگر زوجین متقاضی پنج سال از تاریخ  ازدواج آنان گذشته باشد و دارای فرزند نباشند نیز نیاز به اخذ گواهی پزشک متخصص نیست.

وی تعداد متقاضیان ثبت‌نام‌کننده در سامانه فرزندخواندگی را در سال گذشته ۷۸ نفر در استان اعلام کرد و افزود: روند ثبت‌نام متقاضیان در سال گذشته نسبت به سال ۹۸ دارای افزایش بوده است و همچنین در سال ۹۹ نیز تعداد ۲۲ فرزند به خانواده‌های جایگزین واگذار که این زوجین از متقاضیان سال ۹۸ و قبل از آنان بوده‌اند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان شرایط متقاضیان فرزندخواندگی را تمکن مالی مانند شغل پایدار مکفی، خانه مسکونی اعم از ملکی یا استیجاری و ...که توسط سازمان بهزیستی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و همچنین زیرپوشش بودن بیمه اجتماعی و درمانی برشمرد.

امیرجان متقاضیان کمتر از ۵۰ سال را در اولویت واگذاری عنوان کرد و خواستار ثبت‌نام متقاضیان در سنین جوانی شد تا مراحل واگذاری با تسریع و در زمان کوتاه‌تری انجام شود.

اخبار مرتبط

آیت الله العظمی شاهرودی در زمره مفاخر ارزشمند جهان اسلام است

شب شعر سمنان با موضوع ولادت امام رضا(ع) برگزار شد

۱۲ امامزاده سطح استان سمنان میزبان برنامه‌های دهه کرامت شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha