اختصاص ۱۳۰۰ صندوق برای جمع آوری‌ زکات فطریه در کهریزک

اختصاص ۱۳۰۰ صندوق برای جمع آوری‌ زکات فطریه در کهریزک

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید کاظم ضیایی سرپرست اداره امور اجرایی زکات استان تهران صبح امروز در جلسه شورای زکات بخش کهریزک با اشاره به برکات زکات اظهار کرد: همه باید برای احیای این فریضه دینی تلاش کنند تا مردم به ادای این واجب الهی تشویق و ترغیب شوند.

وی با اشاره به روایاتی در خصوص تأکید بر پرداخت زکات گفت: طبق روایات کسانی که تمکن و قدرت پیدا کرده و صاحب مقام و منصب شده‌اند واجب است که نسبت به انجام وظیفه ذاتی خود در خصوص اقامه نماز و پرداخت زکات بیش از بقیه اهتمام داشته باشند و به نفع نیازمندان و مددجویان تلاش کنند.

سرپرست اداره امور اجرایی زکات استان تهران با تأکید بر انجام تبلیغ در بحث زکات تصریح کرد: برای هر موضوعی شاهد تبلیغات گسترده هستیم اما فریضه الهی زکات، فراموش شده است.

حجت‌الاسلام ضیایی با بیان اینکه صدا و سیما باید ظرفیت بیشتری برای تبلیغات زکات اختصاص دهد، ادامه داد: از تابلوها و بیلبوردها نیز برای تبلیغات محیطی باید استفاده شود زیرا پیام‌ها و احادیث زیبا و دلنشین در تشویق افراد بسیار تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه فقر باعث ضعف ایمان و افزایش بزهکاری می‌شود، عنوان کرد: زکات باعث برکت و ثروت می‌شود و امنیت اجتماعی را به دنبال دارد.

سرپرست اداره امور اجرایی زکات استان تهران ابراز کرد: شورای زکات روستایی باید در همه روستاها به ریاست امام جماعت تشکیل شود که نائب رئیسی این شورا نیز به عهده دهیار است و با مشارکت اعضای شورای اسلامی روستا فعالیت می‌کند.

حجت‌الاسلام ضیایی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای جمع آوری زکات فطریه بیان کرد: در سطح استان تهران، یکی از مناطقی که پایگاه‌های جمع آوری زکاتش بسیار چشمگیر بوده بخش کهریزک است که درخواست یک‌هزار و ۳۰۰ مجوز و هولوگرام کرده‌اند که از این تعداد یک‌هزار مجوز ویژه خانه سالمندان است.

وی در پایان با تأکید بر نظارت‌های دقیق بر صندوق‌های جمع آوری زکات فطریه خاطرنشان کرد: برخی از خیریه‌ها مجوز ندارند و صندوق‌های جمع آوری آن‌ها نیز غیرقانونی است که با نظارت‌های جدی باید با آن‌ها برخورد شود.

اخبار مرتبط

بیش از ۲ میلیارد ریال فطریه توسط بهزیستی گلستان جمع آوری شد

زکات فطره در یزد به ازای هر نفر ۲۰ هزار تومان اعلام شد

رشد ۲۵درصدی پرداخت زکات فطریه در استان سمنان پیش‌بینی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha