۱۵ هزار پرس غذای گرم در امامزاده‌های تهران توزیع شد

۱۵ هزار پرس غذای گرم در امامزاده‌های تهران توزیع شد

به گزارش سراج24، طرح ضیافت الهی توسط اداره اوقاف ناحیه ۳ در بقاع متبرکه بازار تهران از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شد و در هر مرحله اقداماتی به منظور کمک به نیازمندان صورت گرفت.

با توجه به تعطیلی بازار تهران به دلیل شیوع کرونا قبل از آغاز ماه رمضان، بسیاری از افراد روزمزد با مشکلات تأمین معیشت و کسب و کار مواجه شدند که اوقاف ناحیه سه تهران ضمن شناسایی آنها اقدام به حمایت از آنها و در کنار توزیع بسته معیشتی مبلغی را نیز برای گذران زندگی به آنها اعطا کرد.

حسن خانی، مسؤول فرهنگی اداره اوقاف ناحیه سه تهران با اشاره به رزمایش همدلی از ابتدای سال جاری، گفت: در مرحله نخست رزمایش همدلی در سال جاری که نوروز اجرایی شد، بیش از ۵ هزار تبرک مهدوی و بسته‌های معیشتی بین نیازمندان با اولویت خانواده‌های بی‌بضاعت و بی‌سرپرست توزیع شد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم رزمایش از ابتدا تا نیمه ماه رمضان اجرایی شد، تصریح کرد: در این مرحله بیش از دو هزار بسته معیشتی آماده و در اختیار بقاع متبرکه قرار گرفت تا در بین نیازمندان و افراد شناسایی شده، توزیع شود.

خانی در ادامه به آغاز مرحله سوم ضیافت همدلی در محله بازار تهران به عنوان قلب کهن تهران اشاره کرد و افزود: در این مرحله سه هزار بسته معیشتی از محل موقوفات منطبق ماه مبارک رمضان تهیه شده و توسط مراکز افق بقاع متبرکه  امامزاده روح الله حسنی (ع)، امامزاده سید ناصرالدین (ع)، امامزاده سید اسماعیل (ع)، امامزاده زید (ع) و امامزاده هفت دختران (س)، امامزاده سید ولی (ع)  توزیع می‌شود.

وی از اطعام و توزیع غذای گرم بین نیازمندان و ایتام خبر داد و گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۵ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شده است و روند تهیه و توزیع غذای گرم بین محله‌های کم‌برخوردار تهران ادامه دارد و بعد از ماه مبارک هم سعی داریم ضمن شناسایی خانواده‌های نیازمند، از آنها حمایت کنیم تا در شرایط کرونایی سفره‌های نیازمندان هم رنگین شود.

مسؤول فرهنگی اداره اوقاف ناحیه سه تهران درباره برپایی نماز عید فطر در امامزاده‌های محله بازار تهران خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی عید فطر و بازار تهران، نماز عید فطر در برخی از امامزاده‌های قلب تهران با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha