رهایی قدس نیازمند مقاومت امت واحده است

رهایی قدس نیازمند مقاومت امت واحده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی در همایش وحدت و مقاومت علمای شیعه و اهل سنت قشم با محوریت روز قدس، اظهار کرد: شیخ‌ احمد یاسین پدر معنوی جنبش اسلامی حماس در زمانی که ویلچرنشین شده بود می‌گویند اوضاع امت اسلامی همچون من است که یکجا نشسته و تنها حرف می‌زند.

وی افزود: امروز اوضاع امت اسلامی مطلوب نیست و علیرغم اینکه در روز قدس ۷۰ هزار نفر از مسلمانان فلسطین در مسجد الاقصی نماز خواندند، فردای آن فراخوان تجمع ۲۰ هزار یهودی در قدس شریف صادر شد.

وی با اشاره به ممنوع شدن ورود مسلمانان به مسجد الاقصی تصریح کرد: بسیاری از مسلمانان برای مقابله با این اقدام در مسجد الاقصی خوابیدند.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی  ادامه داد: مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام است و باید هر مسلمان صبح که بیدار می‌شود آن را ‌مسئله اول خود بداند.

حجت‌الاسلام سیفایی اضافه کرد: متاسفانه نسبت به عادی سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با صهیونیست، واکنش متناسبی در جهان اسلام رخ نداد.

وی گفت: 25 درصد از جمعیت جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند و با این وجود مقهور 2 دهم درصد جمعیت جهان که یهود است شده‌اند.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی  خاطرنشان کرد: نیمی از حق‌ وتو آمریکا برای اسراییل مصرف شده و هرگز اجازه به سرانجام رسیدن هیچ قطعنامه‌ای بر علیه این رژیم غاصب را نداده‌اند.

حجت‌الاسلام سیفایی گفت: معنای وحدت جامعه اسلامی، استفاده همه جانبه از ظرفیت‌های یکدیگر است و برای مقاومت و رهایی قدس نیازمند وحدت واقعی در امت اسلامی هستیم.

اخبار مرتبط

عطش حکومت مهدوی باید در جامعه اسلامی ایجاد شود

امر به معروف و نهی از منکر سنگ بنای قوام جامعه اسلامی است

هرگز نگذارید منافقین در جامعه اسلامی ما سربلند کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha