عمل به قرآن مهمترین راه برای اشاعه فرهنگ ناب قرآنی است

عمل به قرآن مهمترین راه برای اشاعه فرهنگ ناب قرآنی است

به گزارش سراج24، در ادامه سلسله گفتگوهای قرآنی با حافظان، قاریان و مفسران قرآنی در ماه پرفضیلت و مبارک رمضان، چهارمین میهمان نشست قرآنی فعالان این بخش حامد منصوری از شهر کوره مرکز بخش بیدشهر شهرستان اوز در استان فارس است.

حامد منصوری مفسر قرآن به مهمترین راههای ترویج و اشاعه فرهنگ ناب قرآنی اشاره کرد و گفت: عمل به قرآن و استفاده از همه ظرفیت‌های مراکز فرهنگی قرآنی بهترین راه برای ترویج و تشویق نوجوانان و جوانان به سمت علوم قرآنی است.

وی افزود: اهتمام خانواده‌ها و ارائه جذابیت و خلاقیت در آموزش راهکار بسیار مناسبی برای گرایش افراد مختلف جامعه به سمت قرآن است.

این استاد و کارشناس ارشد دانشکده شریعت خنج و اوز از وظایف مفسرین قرآن را پیاده سازی آیات قرآن در زندگی روزمره و استفاده کاربردی آن در بین قرآن آموزان دانست.

منصوری با تاکید بر اینکه هم اکنون مشغول به آموزش نزدیک به ۲۰۰ نفر قرآن آموز در دو مرکز دانشگاهی خنج و اوز (خواهران و برادران) و همچنین دارالقران کوره است، بیان کرد: توصیه می‌کنم قرآن را نه برای کسب ثواب و اجر بسیار بلکه برای دستیابی به راههای ارتباط با خداوند، مخلوقات و جهان هستی تلاوت کنیم.

این مفسر قرآن اهل سنت که فارغ التحصیل دانشگاه سودان نیز هست، عنوان کرد: اگر آموزه‌ها و مفاهیم قرآن را در سه مرحله ارتباط با خداوند، مخلوقات و جهان هستی خوانده شود، قطعاً نگرش و بینش انسان تغییر و قرآن برایش لذت بخش خواهد شد.

حامد منصوری تصریح کرد: استقبال از قرآن در جنوب فارس بحمدلله همچون قدیم که مکتب خانه‌ها رواج داشت به قوت خود باقی و مثال زدنی است.

او آرامش روانی بعد از پناه بردن به قرآن را وصف ناشدنی عنوان کرد و گفت: همانگونه که خداوند فرموده است الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ، همان کسانی که ایمان آورده‌اند و دل‌هایشان به یاد خدا آرام می‌‏گیرد، آگاه باش که با یاد خدا دل‌ها آرامش می‌یابد» مصداق عینی برای درمان افسردگی و ناامیدی است.

کارشناس اهل سنت علوم قرآنی دانشکده شریعت خنج و اوز در جنوب فارس متعادل کردن شخصیت انسان، شناخت پروردگار و تغییر رویکرد و نگرش انسان نسبت به همنوع خود را از دیگر موهبتهای انس با قرآن نام برد.

آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، مفاهیم قرآنی از فعالیت‌های شاخصی است که در دارلقرآن شهر کوره در رده‌های نونهالان تا جوانان و کلاسهای تفسیر نیز ویژه خواهران و برادران در دانشکده شریعت شهرستانهای خنج و اوز توسط این مفسر قرآنی انجام می‌شود.

شهر کوره با جمعیت ۴۹۹۶ نفر در ۳۳ کیلومتری شمال شهرستان اوز قرار دارد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha