واکنش انصارالله و دیگر طرف‌های یمنی به تجاوزات صهیونیستی در قدس

واکنش انصارالله و دیگر طرف‌های یمنی به تجاوزات صهیونیستی در قدس

به گزارش سراج24؛ دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت یمن در قدس شریف، نمازگزاران در مسجدالاقصی و نیز اهالی محله «شیخ جراح» در قدس را محکوم کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، انصارالله در این بیانیه بر موضع ثابت خود در قبال مسأله فلسطین و حمایت کامل از فلسطینی‌ها در مقابله با دشمن صهیونیستی تأکید کرد و افزود، ملت یمن بر مرکزیت مسأله فلسطین تأکید دارد و با تظاهرات گسترده در روز جهانی قدس این موضوع را ثابت کرده است.

در پایان بیانیه مذکور از تمام ملت‌های عربی و اسلامی و تمام آزادگان جهان خواسته شده این جنایات را محکوم کنند و در کنار ملت فلسطین و مقاومت آن بایستند. همچنین از این ملت‌ها درخواست شده با هر اقدامی در راستای عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با دشمن صهیونیستی مخالفت کنند.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن هم ضمن محکوم کردن جنایات اخیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این تجاوزها توهین آشکار به احساسات مسلمانان و نقض قانون بین‌الملل است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سبأ»، وزارت خارجه یمن در ادامه از جامعه بین‌الملل و در مقدمه آن شورای امنیت خواست به مسؤولیت‌های خود در قبال ملت فلسطین و بازپس‌گیری حقوق ازدست رفته آن عمل کند. همانطور که از سازمان همکاری اسلامی و برخی کشورهای اتحادیه عرب خواست جهت قطب‌نما را به سمت دشمن واقعی امت بچرخانند و روابط با رژیم غاصب را تمام کنند.

در ادامه این بیانیه اعلام شده، شتاب برخی کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط، رژیم صهیونیستی را به ادامه تعرض‌های خود تشویق می‌کند.

احزاب اللقاءالمشترک

تشکل «احزاب اللقاء المشترک» یمن نیز زخمی شدن ۲۰۵ فلسطینی در تجاوزهای رژیم صهیونیستی در روز قدس را محکوم کرد.

احزاب اللقاء المشترک در ادامه تلاش رژیم صهیونیستی برای آواره کردن اجباری اهالی محله شیخ جراح را نیز محکوم کرد و افزود، این اقدام ادامه غصب اراضی فلسطینی است و گواه آن است که این رژیم دشمن واقعی و غده سرطانی است.

در پایان این بیانیه بر موضع ثابت در قبال مسأله فلسطین تأکید شده است.

هلال احمر فلسطین شنبه (دیروز) اعلام کرد، در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی و تعرض به نمازگزاران در مسجدالاقصی و نیز سرکوب تحصن‌کنندگان در محله «شیخ جراح» قدس حدود ۲۰۵ نفر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی آزادی قدس را نزدیک‌تر کرد

ترور سردار سلیمانی نتیجه عکس داد

انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha