گروه جهادی شهید تقوی؛ سنگر خدمت دانش‌آموزان سوق

گروه جهادی شهید تقوی؛ سنگر خدمت دانش‌آموزان سوق

به گزارش سراج24، نوجوانانی هم هستند که کوله‌بار جهاد را از همان نوجوانی بر دوش گذاشته‌ و از همان سنین پایین دریافته‌اند که امروز مناطق محروم کشور مهم‌ترین سنگر دفاع از جان و مال و ناموس میهن هستند.

دانش‌آموزند و جهادگر، می‌دانند که مدرسه از همان ابتدا هم برای تعلیم ساخته شده و هم برای تربیت. پس در دوران تحصیل به حفظ دروس بسنده نکرده و اردوهای جهادی را کارگاهی برای خودسازی و محلی برای یادگیری مهارت‌های زندگی یافته‌اند.

اردوهایی که راهی مناسب برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و سبب می‌شود با صرف هزینه‌ای اندک، اتفاقات چشمگیری در زمینه آبادی مناطق محروم کشور رخ دهد.

فعالیت‌های جهادی دانش‌آموزی نقش موثری در رشد شخصیتی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آن دارد و می‌تواند نوجوانانی متعهد و مسؤولیت‌پذیر را به جامعه تحویل دهد.

گروه جهادی شهید سید عبدمحمد تقوی سوق دانش‌آموزانی از جنس جهاد دارد که برای خدمت در مناطق محروم آستین خدمت بالا زده‌اند.

مسئول گروه جهادی شهید سید عبدمحمد تقوی اظهار داشت: ما در گروه جهادی توانستیم با کمک طرح دانش آموزی شهید بهنام محمدی  در دو سال اخیر نوجوانان زیادی را برای شرکت در کارهای عمرانی در این شهرستان  دور هم جمع کنیم.

توسلمند افزود:  بیش از نیمی اعضای این گروه جهادی را دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان  تشکیل می‌دهند و محلی برگزاری اردوهای جهادی این گروه نیز روستاهای محروم همین شهرستان است.

این جهادگر ادامه داد: از سال ۹۸ که این گروه جهادی را تشکیل داده‌ایم تا امروز هر سال حداقل 40 اردوی جهادی را برپا کرده‌ایم؛ اردوهایی که بیشتر در زمینه فعالیت‌های عمرانی و تهیه و توزیع بسته های غذایی  برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حتی در زمان ماه مبارک رمضان که این دانش آموزان روزه هستند کار جهادی را تعطیل نکردند، گفت:شب ها در حال انجام فعالیت هستند و در طول روز با کمک مشاورین و مربیانی که به صورت جهادی فعالیت می‌کنند درس خود را جلو برده و حتی در این زمینه از بقیه دانش آموزان سبقت گرفتند.

توسلمند از برنامه‌ریزی برای تابستان دانش آموزان خبر داد و افزود: در زمینه تحصیل و نیز تهذیب و ورزش این دانش آموزان جلسات مختلفی با مجمع فرهنگی استان و طرح دانش آموزی شهید بهنام محمدی داشتیم و در ادامه فعالیت‌های جهادی در تابستان  قصد بازسازی چند منزل مسکونی و گچ‌کاری و رنگ‌زدن سقف و دیوارهای مدرسه در روستاها را داریم . 

توسلمند گفت که  فقط بخش اندکی از بودجه و امکانات لازم برای برگزاری اردوهای جهادی این گروه از سوی بسیج سازندگی شهرستان تامین می‌شود و عمده بودجه مورد نیاز گروه جهادی شهید سید عبدمحمد تقوی آن چیزی است که از خیران  گرفته می شود.

وی ادامه داد: خیرانی که معمولا یا با مشاهده آگهی‌های این گروه در فضای مجازی جذب کمک به آن می‌شوند یا اعضای گروه به صورت چهره به چهره برای کمک به فعالیت‌هایشان از آنها دعوت می‌کنند و هم چنان منتظر کمک های این عزیزان برا ادامه فعالیت ها هستیم.

اخبار مرتبط

توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم استان اصفهان

آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم‌تحریر ایرانی-اسلامی در مناطق کم‌برخوردار خوزستان

آمادگی بیش از 500 گروه جهادی استان برای مقابله با کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha