احداث ۸ مدرسه در شهرستان دیر

احداث ۸ مدرسه در شهرستان دیر

به گزارش سراج24، کریم علی حسنی صبح شنبه در آئین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دیر، با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: زیربنا و اساس تغییر و تحول در جامعه، نیروی انسانی است که توسط معلمان پرورش و تربیت می‌شوند.

فرماندار شهرستان دیر افزود: جامعه ما امروزه به اخلاق و سجایای اخلاقی نیاز دارد و بخشی از وظیفه معلمان تقویت اخلاق اسلامی است که در مدرسه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بستر تغییر جامعه دانش آموز و کلید آن معلم است و این دو قشر دورنمای یک جامعه را مشخص کنند.

علی حسنی با بیان اینکه مایه افتخار است که امسال یک سوم معلمان نمونه استان بوشهر از شهرستان دیر هستند، گفت: معلمان شهرستان دیر همواره پای کار بوده‌اند و قبولی‌های کنکور مدیون برنامه ریزی معلمان و آموزش و پرورش است.

وی اضافه کرد: در سال کرونایی معلمان در سطح شهرستان هم خود و هم دانش آموزان را با روش‌های جدید آموزشی تطبیق دادند و روند آموزش تعطیل نشد.

فرماندار شهرستان دیر عنوان کرد: در حال حاضر هشت مدرسه در سطح شهرستان در حال ساخت است که از این تعداد پنج مدرسه با پیشرفت ۸۰ درصدی تا مهرماه سال جاری تکمیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در بحث ترمیم حقوق و مزایای معلمان انجام شده مانند رتبه بندی که هنوز در چرخه کار است.

علی حسنی افزود: دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در پیش داریم که آموزش و پرورش یکی از اصلی ترین نهادهای در کنار ما برای بحث اجرایی است.

بالا بردن شأن معلم باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

امام جمعه بندر دیر با تبریک هفته بزرگداشت معلم و تلاش‌های آموزش و پرورش و معلمان در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان در دوران کرونایی، گفت: شهید مطهری هم تولید فکر و هم نشر فکر می‌کرد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: معلمان افسران جوان پیشرفت کشور هستند و باید نقش حیاتی و مهم را باور و در مقابل تهاجم گسترده فکری و اخلاقی دشمن کاری کنند که ریزش‌ها نزدیک به صفر و رویش‌ها افزایش یابد.

احداث ۸ مدرسه در شهرستان دیر/ ۵ پروژه تا مهرماه تکمیل می‌شود

وی با تاکید بر اینکه بالا بردن شأن معلم باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری امسال و سال‌های گذشته شعار سال را به عنوان سال تولید نامگذاری کردند، معلمان ما بهترین تولید کننده هستند و انسان‌های فرهیخته، مؤمن و مبتکر را تولید می‌کنند.

حسینی افزود: شما که به عنوان معلم نمونه و الگوی جامعه مطرح هستید با رفتار و گفتار نیکتان بتوانید الگوی خوبی برای جامعه امروز و فردای ما باشید.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر با بیان اینکه ما به عنوان متولیان فرهنگ جامعه هستیم، گفت: جامعه کنونی بیش از هر چیز به ارتقای خرد و اعتلای اخلاق نیاز دارد.

احمد عبدالله زاده بیان کرد: ما معلمان باید در اشاعه این دو موضوع تلاش کنیم و دانستن‌ها و آموزش‌های فرزندان بر اساس این دو مقوله باشد.

وی عنوان کرد: اگر چه آموزش و پرورش بخاطر شرایط کرونایی سال سختی داشت اما از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده‌ایم و شبکه شاد پیوند دهنده خانه و مدرسه بود و همه همکاران در مباحث مختلف ورود کردند.

در این آئین از معلمان نمونه شهرستان دیر و ۲ معلم نمونه استانی تجلیل شد.

اخبار مرتبط

کارنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نورانی و درخشان است

بانک اسناد و کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در بوشهر ایجاد می‌شود

آیت الله حسینی بوشهری درگذشت استاد حسین فرج نژاد را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha