دیپلماسی بدون حضور در میدان موثر نیست

دیپلماسی بدون حضور در میدان موثر نیست

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در آئین گرامیداشت روز قدس در شیراز بیان کرد: دو جریان در فلسطین شکل گرفت که این دو جریان یکی حامی مذاکره بود و دیگری جریان مقاومت بود که تنها جریان مقاومت توانست عزت مردم فلسطین را حفظ کند.

وی با تشریح این جریان‌ها اضافه کرد: یکی از جریان‌هایی که در این مدت شکل گرفته است جریان سازش با عنوان دیپلماسی شکل گرفته است تا در ظاهر بتوانند نسبت به سازش اقدام کنند اما به جرأت می‌توان گفت این جریان جوابگو نبود و تنها فرصت سوزی برای آنان بود که رژیم صهیونسیتی پایگاه‌های خود را افزایش دهد.

خاتمی افزود: جریان دومی که در طول این سال‌ها ایجاد شد و پاسخگو بوده است جریان مقاومت است و قهرمانان فلسطین به میدان آمده و در راستای مقابله با دشمنان اقدامات مختلفی انجام داده اند این در حالی است که جریان سازش تنها به ضرر مردم فلسطین بوده است.

او اضافه کرد: شعار صهیونیست‌ها گسترش از نیل تا فرات است که این موضوع نشان دهنده آن است که اشغالگران به دنبال اشغال تمام جهان اسلام بوده اند اما جریان مقاومت باعث شد ضربه‌های سختی به اشغالگران زده شود.

خاتمی ادامه داد: روز قدس که یکی از ابتکارات امام راحل است موجب شد تا تمامی برنامه‌های که اشغالگران برای جهان اسلام دارند از بین برود و مسئله فلسطین به یکی از مهم‌ترین مسائل جهان اسلام تبدیل شود و مسلمانان اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به جهان اسلام وارد شود.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: حوادثی که در فلسطین اشغالی رویداد نشان دهنده آن است که اسرائیل غیرقابل دسترسی نیست و جریان مقاومت توانست به این دژ توخالی نفوذ کند البته در کنار جریان دیپلماسی باید جریان میدان نیز وجود داشته باشد کما اینکه شهید سلیمانی نیز همواره در میدان نقش قابل توجه‌ای داشت.

وی عنوان کرد: شهید سلیمانی مرد میدان بود و از جمله ویژگی‌های که این شهید جهان اسلام داشت این بود که شهید سلیمانی مجذوب ولایت است.

آیت الله خاتمی متذکر شد: تجربه تاریخی ایران نشان می‌دهد دیپلماسی بدون حضور در میدان هیچگاه نتیجه نخواهد داشت این در حالی است که دشمنان ایران با زیبا جلوه دادن مذاکرات به دنبال آن اند که نشان دهند مذاکره با آمریکا عاملی برای ارزانی است اما کاهش قیمت طلا و ارز تاکنون هیچ اثری بر قیمت‌های اساسی کالاها نداشته است.

او ادامه داد: اگر مذاکرات جوابی که دشمنان می‌خواهند به همراه داشته باشد در خواهید یافت که در کوتاه‌ترین زمان فشارهای دشمنان چند برابر خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مذاکره هیچ محلی از اعراب ندارد زیرا آمریکایی‌ها به دنبال سلطه بر ایران است زیرا ادبیات استکبار نیز این است مستکبران به دنبال سلطه و ایجاد ظلم اند.

وی با تاکید براینکه با مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی از مشکلات مردم حل نخواهد شد، ادامه داد: یکی از خواسته‌های ملت ایران این است که باید تمامی تحریم‌ها لغو شود نه این که تحریم‌ها تعویق شود و نباید فراموش شود که فرهنگی که در ایران جریان دارد فرهنگ عاشورایی و فرهنگ انقلابی امام حسین (ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تنها روشی که می‌توان با جهان خواهی آمریکا مقابله کرد مقاومت و حضور در انتخابات است.

او ادامه داد: حضور پرشور مردم در انتخابات یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای مقاومت است زیرا دشمنان به دنبال کاهش حضور مردم در انتخابات هستند.

اخبار مرتبط

نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند

وزیر امور خارجه پیشنهادی رئیسی، دیپلماسی را چگونه می‌بیند؟

جشن پیروزی هواداران آیت‌الله رئیسی در میدان امام حسین(ع) برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha