روز قدس بسیج و انسجام جهان اسلام را به دنبال داشت

روز قدس بسیج و انسجام جهان اسلام را به دنبال داشت

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی شامگاه پنج شنبه در برنامه نمادین به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: در قرآن هدف از خلقت را اینگونه بیان کرده که همه هستی برای بندگی خدا به وجود آمده و پیغمبران هم برای ترسیم راه عبودیت آمدند.

وی افزود: در واقع هدف همه پیغمبران تشکیل حکومت دینی و اسلامی بود تا یک نظامی در جامعه حاکم و راه بندگی و توحید ناب را نشان دهد و علیه بت‌ها، بت‌پرستی و طاغوت قیام کند.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس خاطر نشان کرد: مأموریت خدا به پیغمبران بندگی خدا و ترسیم توحید بود، توحیدی که اثبات خدا و نفی طاغوت است؛ قرآن صراحتاً بیان می‌کند هر پیغمبری برای هر امتی آمد که طاغوت‌زدایی کند و حق حاکم شود و همه اولیای الهی هم دنباله رو همین رسالت بودند.

برچیده شدن ظلم و ظهور دین

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) هم پرچم اسلام را را به دست گرفت تا نسل جوان زمان خود را با اسلام ناب آشنا کند؛ تکلیف امام (ره) مبارزه با طاغوت، ظلم، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی بود.

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی توحید را تبیین نفی طاغوت دانست و گفت: تا ظلم برچیده نشود پرچم دین حاکم نمی‌شود، بنابراین امام (ره) پرچم مبارزه را برافراشت و مبارزه اصلی و سخت امام (ره) با آمریکا بود.

روز قدس یعنی بسیج جهان اسلام

وی با تاکید بر اینکه حرف‌های امام خمینی (ره) در ۱۳ آبان سال ۴۳ در صحیفه امام را باید مرور کنیم تا عظمت انقلاب را بهتر بشناسیم، گفت: سخنان امام (ره) همیشه برای سردمداران کفر تازگی داشت و منتظر سخنان او بودند.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس ادامه داد: آن روزی که امام (ره) روز قدس را نام گذاری کرد نمی‌دانستند معنی آن بسیج جهان اسلام و تشکیل نیرو قدس به دست فرمانده‌ای مانند حاج قاسم سلیمانی بوده است که با تمام قدرت گوش به فرمان رهبر انقلاب بوده است.

وی افزود: همین رژیم غاصبی که ادعا می‌کرد کشورهای اسلامی را تصرف می‌کند امروزه بعد از ورود شهید حاج قاسم در منطقه و تجهیز شدن کشورهای اسلامی، دور فلسطین را دیوار کشیده است و می‌داند که توانایی موشکی ما می‌تواند خاک اسرائیل را در هم بشکند و ویران کند.

سپاه قدرت ویرانی اسرائیل را دارد

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی خاطر نشان کرد: امروز حزب الله لبنان و مردم غزه قادرند با موشک‌هایی که دارند رژیم صهیونیستی را بشکنند، سربازان امام (ره) ایستاده‌اند تا استکبار جهانی را در هم بشکنند و اهداف امام (ره)، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای انقلاب را تحت فرمان رهبر معظم انقلاب اجرایی کنند.

وی ادامه داد: امروز کربلا جلوی چشم ماست و ملت ایران پای آرمان‌ها و ارزش‌های خود ایستاده تا هدف ولی زمان خود را محقق کنند؛ مطمئن هستیم جوانان امروز ما جهان بدون اسرائیل را می‌بینند، امروزه جوانان این سرزمین و سپاه این قدرت را دارد که اسرائیل را با خاک یکسان کند.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس با بیان اینکه نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود، گفت: آمریکای ها اعلام می‌کنند که تنها کشور مانع ما در قبال یکه‌تازی‌ها جمهوری اسلامی ایران است و این دشمن بزدل اگر نمی‌ترسیدند شهید حاج قاسم را شبانه به شهادت نمی‌رساندند.

جنگ اقتصادی با مقاومت مردم و حضور در انتخابات شکسته خواهد شد

وی حزب الله لبنان، فاطمیون، زینبیون، دفاع وطنی و.. را قدرت اسلام برشمرد و افزود: رفته رفته به لطف الهی این قدرت بیشتر شده و حتی درون آمریکا علیه جنایت‌های این کشور اعتراضات صورت گرفته و رو به افول است.

حجت الاسلام و المسلمین شیرازی معتقد است که امروز گرایش به اسلام افزایش یافته و جوانان اروپایی به ملت ایران به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند.

وی روز قدس، ۲۲ بهمن، حضور پرشکوه در انتخابات ۱۴۰۰ را نشانگر حضور پررنگ ملت ایران دانست و گفت: در طی این ۴۲ سال عمر انقلاب مردم با صبوری و مقاومت دشمن را میخکوب کردند، که حتی شاه، صدام و داعش با مقاومت شکست خورد.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس خاطر نشان کرد: نبرد اقتصادی این روزها نیز با مقاومت، توکل به خدا و با حضور پررنگ مردم در انتخابات شکسته خواهد شد. ملت ایران بارها این را نشان دادند که پشت سر ولایت حرکت می‌کنند.

اخبار مرتبط

اصالت تاریخی دموکراسی در جهان اسلام بررسی می‌شود

روز قدس، روز اتحاد جهان اسلام علیه جبهه کفر است

روز قدس از شب معراج آغاز و با نهضت امام خمینی ادامه یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha