مسئله قدس مسئله اسلام و جامعه انسانی است

مسئله قدس مسئله اسلام و جامعه انسانی است

به گزارش سراج24، عباس کاظمی با اشاره به اهمیت جایگاه قدس شریف اظهار کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار امام حکیم انقلاب اسلامی روز قدس نام گرفت و اهمیت این روز از این باب است که قوائد نفی سبیل دینی ما، در آیات و روایت اهمیت پیوستگی و یکپارچگی دنیا اسلام را منعکس شده‌است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین اذعان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ سال می‌گذرد و بخشی از اسلام مورد تعرض قرار گرفته و خاک این کشور اسلامی غصب و اشغال شده و دنیا یک زخم بزرگی را بر پیکره خود دیده است.

این مسئول ابراز کرد: تلاش‌ها، راه‌ها و روش‌های فراوانی از مذاکره تا مقاومت برای درمان زخم انجام شده‌است و طی این ۷۰ سال مردم و جوانان فلسطینی و مسلمانان تلاش‌های بسیاری را برای آزادی قدس انجام داده‌اند اما در این میان روش‌های منتهی به مبارزه با شکست همراه شده است.

وی گفت: جوان اول عرب که روزی با شعار "آزادی قدس و مبارزه با اشغالگران صهیونیستی"وارد میدان شد و مبارزه کرد به مرور زمان از مبارزه خسته شد و تن به مذاکره داد و با کشورهای غربی به ویژه غرب و آمریکا با عنوان اینکه راه آزادی قدس با مذاکره است به مذاکره نشست و در نتیجه یاسر عرفات با تمام وعده‌ها و همراهی‌هایی که با صهیونیست و آمریکا انجام داد توسط خود آمریکا و صهیونیست از بین رفت و کشته‌شد بدون آنکه امتیازی به او تعلق بگیرد و در این میان ثمره و محصول مقاومت و مبارزه گروه‌های مبارز و رزمندگان فلسطینی توسط مذاکره یاسر عرفات از بین رفت و مسیر جوانان مبارز فلسطینی با سختی و دشواری همراه شد.

کاظمی تصریح کرد: شرایط مردم را به این نتیجه سوق می‌دهد که راه آزادسازی فلسطین و قدس اشغالی مذاکره و گفت‌وگو با دشمنی که با ماهیت و موجودیت فلسطین مشکل و تعارض دارد نیست بلکه راه اصلی مقابله و مبارزه است.

وی گفت: امروز در غزه وکرانه باختری گروه‌های مبارز فلسطینی برای به دست آوردن آزادی و اخراج اشغالگران حاضر هستند که این مسئله، تجربه ایستادگی و مقاومت مسلمانان فلسطینی است.

این مسئول تاکید کرد: مسئله قدس به قدری حائز اهمیت است که در این سال‌ها بسیار پررنگ‌تر و جدی‌تر مطرح می‌شود چراکه بعد از فراز و فرودهای فراوان مردم به این نتیجه رسید که ایستادن در مقابل ظلم بهترین راه مقابله است چنانچه که مکتب حاج قاسم جسارت و جرئت این کار را به ما و ملت‌های منطقه نشان می‌دهد.

وی گفت: حاج قاسم سلیمانی قدرت، جسارت و توانمندی را امروز در مجموعه جبهه مقاومت به وجود آورد و این باور را ایجاد کرد که ایستادگی، مقاومت، فریب‌نخوردن در فضاهای سیاسی و معادلات سیاسی رقم خورده از جانب قدرت‌ها شرط رسیدن به آرمان‌های بلند قدس است.

کاظمی با اشاره به حضور مجازی برای حمایت از مظلومین عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا برنامه ویژه میدانی راهپیمایی قدس را از ما گرفته‌است اما مسئله قدس صرفاً مسئله یک جغرافیا نیست مسئله اسلام و جامعه اسلام و انسانی است.

وی گفت: امروز مسئله ظلم به ملت‌ها و ظلم به انسان‌ها موضوعی است که دغدغه بزرگی برای انسان‌ها تبدیل شده و مورد مطالبه قرار است.

وی ادامه داد: مسائلی که امروز مطرح می‌شود بسیاری از معادلات و ارتباطات سیاسی را به نوعی حول محور سلطه‌گری رقم میزند و یکی از دغدغه‌های جدی مردم آزاده جهان مسئله سلطه‌گری و راه مقابله با سلطه‌گری است.

کاظمی بیان کرد: ملت بزرگ ایران توانست در مدت ۴۲ سال یک راه روشن و شفافی را پیش روی ملت‌ها قرار دهد که مسیر غلبه بر سلطه‌گری، غلبه بر ظلم، غلبه بر نادیده گرفتن حقوق اجتماعی انسان‌ها بلکه حداقل حقوق اجتماعی انسان‌ها مبارزه، مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویان است.

وی تصریح کرد: هرچه فریب مذاکره زورگویان شدت گرفت و هرچه ملت‌ها فریب مذاکره زورگویان را خوردند هزینه و خسارت بیشتری برای آنها به بار آمد و لازم است ملت ایران در روز جهانی قدس سال جاری روشن‌تر و شفاف‌تر پیام آزادی قدس و مبارزه با آن را در فضا غیر حقیقی و فضاهای ممکن در عالم فریاد بزند.

این مسئول در پایان گفت: راه مسیر قدس از مبارزه می‌گذرد و طبق شواهد و قرائن موجود پوسیدگی و پوشالی بودن قدرت صهیونیستی علی رغم ظاهر پرهیبت خودساخته از یک سو و از سوی دیگر عزم و اراده نسل جدید در مبارزه با اشغالگران نوید اتفاقات خوب را می‌دهد.

اخبار مرتبط

منافقان شکست مرصاد را تحقیر تاریخی خود می‌دانند

چهار نفر از رزمندگان قرارگاه قدس طی درگیری با اشرار شهید شدند

آستان قدس رضوی باید در فضای مجازی جریان‌ساز باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha