لزوم برگزاری مراسم روز قدس با رعایت پروتکل‌ها

لزوم برگزاری مراسم روز قدس با رعایت پروتکل‌ها

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح چهار شنبه در جمع مسئولان خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به اهمیت روز قدس به‌عنوان آرمان جهان اسلام اظهار کرد: در نگاه امام راحل روز قدس مسئله‌ای فراتر از یک موضوع ملی و مختص به فلسطین و یا جهان عرب بوده و قدس یک آرمان اسلامی و انسانی است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: آزادی قدس یک وظیفه انسانی و اسلامی است و در این نگاه روز قدس کلید قیام جهانی علیه استکبار و اسم رمز انقلاب جهانی علیه صهیونیزم جهانی و نماد یک مبارزه مستمر و فراگیر در همه عرصه‌ها و اعصار است لذا امام خمینی (ره) از همان نخستین روز اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در ۴۲ سال قبل، به این مهم اشاره و تأکید کردند.

وی با بیان اینکه فلسطین و روز قدس نماد تقابل حق و باطل در عصر ما هستند، افزود: امام خامنه‌ای که بیانات و منش ایشان ترجمان حرکت و جهاد و نگاه امام خمینی است، در طول ۳۲ سال گذشته به موضوع فلسطین و روز قدس نگاه ویژه‌ای داشته و مبدأ نظریه محو رژیم صهیونیستی با مقاومت اسلامی و رفراندوم مردمی در داخل فلسطین هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری اضافه کرد: ایشان نیز روز قدس و مسئله فلسطین را موضوعی جهانی و مسئله بشری می‌دانند.

مراسم روز قدس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: شرایط کنونی فلسطین خاص است زیرا رژیم صهیونیستی با توجه به شرایط سخت سیاسی و اقتصادی در وضعیتی بغرنج به سرمی برد و برای انحراف افکار عمومی درصدد حادثه‌سازی‌های مصنوعی در داخل سرزمین‌های اشغالی به جهت نجات از سقوط است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی با سقوط ترامپ شرایط سخت‌تری را پیدا کرده است؛ البته رفت‌وآمد دولت‌های آمریکا در اصل حمایت ذاتی استکبار از صهیونیسم تأثیری نمی‌گذارد لیکن برخی تفاوت روش‌های دولت‌های مختلف گهگاه اوضاع را بر این رژیم جعلی سخت می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری ادامه داد: امسال از همان سال‌هاست که نتانیاهو هم از حمایت‌های داخلی کم‌بهره است و هم از حمایت‌های آمریکا و هم به خاطر وضعیت ناپایدار هم‌پیمانانی مانند بن سلمان دچار حیرانی در اتخاذ سیاست‌ها است و در این شرایط از این رژیم خبیث تحرکات دیوانه‌وار دور از انتظار نیست.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: نکته جدیدی که این روزها فلسطین دست‌به‌گریبان آن است، مسئله تعویق انتخابات فلسطین بوده که با مشارکت محمود عباس و رژیم صهیونیستی و آمریکا و ارتجاع عرب کلید خورده است.

وی افزود: درحالی‌که قرار بود انتخابات فلسطین با شرکت همه گروه‌های فلسطینی انجام شود، رژیم صهیونیستی و محمود عباس از ترس پیروزی مقاومت اسلامی دست به یک نمایش تبلیغاتی زده‌اند.

حجت الاسلام نوری گفت: با استفاده از ظرفیت مردمی مساجد، پایگاه‌های بسیج، گروه‌های انقلابی دانش‌آموزی، دانشجویی و گروه‌های جهادی با ابتکارات و خلاقیت‌های انقلابی برای بزرگداشت روز قدس امسال تدابیر لازم مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی اتخاذ شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: استفاده از فرصت پیام جمعه در شهرهای قرمز و نارنجی و خطبه‌های جمعه در شهرهای آبی و زرد، تجمعات و پویش‌های مجازی، فضاسازی شهرها، اشتراک‌گذاری وسیع برنامه‌های ابتکاری، طوفان‌های مجازی از شعارها و هشتک‌ها و محتواهای ضد صهیونیستی با تمرکز بر پایتختی قدس برای فلسطین و حمایت از حماس، جهاد اسلامی و محکومیت عادی‌سازی روابط و معامله ننگین قرن ازجمله پیشنهادهایی هستند که می‌توان اجرا کرد.

اخبار مرتبط

استقرار 210 گروه بسیجی جهت مقابله با کرونا در شمال غرب شیراز

جمع‌آوری تریاژ صحرایی از محوطه بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

0 نظر

ارسال نظر

capcha