دستاوردهای نظام اسلامی در بخش علمی را مدیون آموزش‌وپرورش هستیم

دستاوردهای نظام اسلامی در بخش علمی را مدیون آموزش‌وپرورش هستیم

به گزارش سراج24 به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از فرهنگیان استان قم که مناسبت گرامیداشت هفته معلم و در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) برگزار شد، با تبریک روز معلم، اظهار کرد: تقارن شهادت معلم بزرگ استاد شهید مرتضی مطهری با روز ضربت خوردن امیرالمؤمنین (ع) به ما یادآوری می‌کند که معلمان افزون بر سنگر تدریس و تعلیم، در هر سنگر دیگری که توان و امکانش را داشته باشند، قدم‌های بزرگی را برمی‌دارند.

وی «منزل، مدرسه و مسجد» را سه کانون مهم حوزه تعلم و تربیت برشمرد و تصریح کرد: با محدودیت‌های اخیر، ارتباط معنوی مردم نسبت به دوران قبل از کرونا متفاوت شده است، اما هیچ‌گاه این ارتباط و زنجیره قطع نمی‌شود و معلم‌ها همان راهی را که حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) پیمودند، دنبال می‌کنند.

امام‌جمعه قم افزود: ما دستاوردهای نظام اسلامی در بخش‌های مختلف ازجمله علمی و نظامی را «مدیون آموزش‌وپرورش» هستیم که به تربیت نیروهای توانمند در این کشور پرداخته است.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: در این روزها باید کاری کرد تا ارتباط معلمان با دانش آموزان که در اثر شیوع کرونا کمتر شده، حفظ و تقویت شود و با این ارتباط، بُعد معنوی و تربیتی دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف مانند، عفاف و حجاب نیز موردتوجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

احیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب

شورای فرهنگ عمومی استان همدان باید اثرگذار باشد نه منفعل!

نمادهای عزای حسینی را در این شرایط پررنگ‌تر کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha