آهنین جان از شاعران پرتلاش خوزستانی بود

آهنین جان از شاعران پرتلاش خوزستانی بود

به گزارش سراج24، محمد شهباز گهروئی با صدور پیامی درگذشت «قاسم آهنین جان» شاعر پیشکسوت خوزستانی را به اهالی فرهنگ و هنر استان تسلیت گفت؛ در این متن آمده است: «آسمان پر فروغ فرهنگ و ادبیات خوزستان، بار دیگر سوگوار از دست دادن ستاره‌ای دیگر است. فقدان هر صاحب قلم و اندیشه، خسرانی جبران‌ناپذیر است».

در این پیام عنوان شده است: «استاد قاسم آهنین جان یکی از شاعران پیشکسوت و پرتلاش خوزستان بود، که قطعاً درگذشت وی برای جامعه فرهنگ و هنر استان و به خصوص علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر این خطه اسفبار است».

در ادامه این پیام گفته شده است: «حوزه هنری استان خوزستان ضمن تسلیت و همدردی با خانواده، هنرمندان و دوستان آن زنده یاد، این ضایعه را به، اهالی فرهنگ و هنر خوزستان تسلیت عرض می‌نمایم.خداوند متعال روحش را با ائمه اطهار محشور نماید و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید».

به گزارش مهر، این شاعر پیشکسوت خوزستانی پس از سال‌ها تحمل درد ناشی از بیماری سرطان، در سن ۶۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

آهنین جان متولد ۱۳۳۷ در اردبیل و بزرگ شده اهواز است. هرچند در کارنامه هنری او بازیگری سینما و کارگردانی فیلم مستند هم دیده می‌شود اما حضورش به عنوان شاعری با زبان و بیان ویژه خود پررنگ‌تر می‌کند.

نخستین مجموعه شعر مرحوم آهنین جان «ذکر خواب‌های بلوط» است؛ از دیگر آثارش نیز می‌توان به «شاعر مرگ خویش می‏‌داند»، «خون و اشراق بر ارغوان جوشن‏‌ها»، «بخت تاریک در آفاق بنفشه و پروانه»، «گلی برای غریبان تا همیشه»، «لمعات خون»، «عطر غریب غزال مشرق‌ها» «شاخه یاس به شام خرابات»، «برق رگ‌ها بر پولاد دریا»، «سوسن خاموش به وقت فراق» و «کودکی‌‏ها در شب سقاخانه» که به عنوان اثر برگزیده تولیدات حوزه‌های هنری سراسر ایران در سال ١٣٨٨ انتخاب شد، اشاره کرد.

اخبار مرتبط

موکب‌های خوزستان خواستار تسهیل شرایط زیارت اربعین شدند

توزیع بیش از یک میلیارد بسته کمک معیشتی و بهداشتی توسط سپاه خوزستان

یک انتصاب امیدبخش برای پایان دادن به مدیریت پروازی در خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha