اقتصاد مقاومتی به معنی مردم سالاری برای رفع مشکلات است

اقتصاد مقاومتی به معنی مردم سالاری برای رفع مشکلات است

به گزارش سراج24، سردار محمد زهرایی ظهر چهارشنبه در نشست طلایه داران اقتصاد مقاومتی کارآفرینان برتر و رونمایی از خودروهای صنایع کوچک تبدیلی استان فارس با بیان اینکه بسیج، مردم سالاری دینی و خلق کننده حماسه‌های دینی است، تاکید کرد: بسیج با این رویکرد که «مردم اصیلند و ما وکیلیم»، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد و همین باعث پیشرفته بسیج شده است.

به گفته وی، مردم راه حل همه مشکلاتند، اما در جایی که مسئول خود را متولی کار می‌داند و از مردم فاصله می‌گیرد، آنجا کار مشکل پیدا می‌کند.

سردار زهرایی بسیج را حلقه میانی بین مردم و رهبری دانست و گفت: بسیج با ساختاری از نوکران مردم تشکیل شده و به عنوان حلقه میانی، به لکوموتیوهایی نیاز دارد که مردم را هدایت کنند.

به عقیده وی، اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست اقتصاد لیبرالی هم نیست بلکه اقتصاد و مردم سالار است که با نگاه به مردم کار را پیش می‌برد.

مسئول بسیج سازندگی کشور ادامه داد: بسیج با راه اندازی قطب‌های کارآفرینی و صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال زا، موتور محرکه‌ای است که برای هرکسی با قدرت ریسک کم، شرایط فراهم کرده تا قطع شدن سو مدیریت داخلی و تحریم‌ها باشد.

سردار زهرایی تاکید کرد: اگر در یک جنگ نظامی یک سردار نظامی فرمانده می‌شود و مردم اعضا، در جنگ اقتصادی، فرمانده، کارآفرینان هستند و ما تسهیلگر؛ پس باید این مهم را باور کنیم تا بتوانیم در این جنگ اقتصادی پیروز شویم.

وی، قطب اقتصادی را محصول مزیت دار یک منطقه معنا کرد و گفت: لین قطب‌ها مردمی و مردم پایه است و همین باعث ماندگاری می‌شود؛ باید این را نگهداشت و توسعه داد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه هم اکنون ۴۳۵ قطب مردم پایه در کشور شناسایی شده است تصریح کرد: صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال زا هم یک کلونی از آدم‌های نزدیک به هم است که همدیگر را می‌شناسند و می‌دانند که فلانی کننده کار هست یا خیر و این گونه اشتغال‌ها پایدار می‌شود، چرا که به دست افراد توانمند ایجاد می‌شوند.

سردار زهرایی با بیان اینکه برای اولین بار بسیج سازندگی از تبصره ۱۶ تسهیلات گرفته است، تصریح کرد: اگر چه تسهیلات را مساوی شغل نمی‌دانیم، بلکه مشوق می‌دانیم؛ اما هرکسی که به صورت مردم پایه کار را جلو ببرد، محدودیتی در ارائه تسهیلات و تسهیل‌گری برای وی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به امضا تفاهم نامه‌هایی با بانک‌های مختلف و نیز برخی نهادها همچون کمیته امداد برای تسهیلات و ایجاد مراکز کارآفرینی، تاکید کرد: همه این فعالیت‌ها برای جلوگیری از انحرافات اقتصاد مقاومتی و زودتر به نتیجه رسیدن آن است.

اخبار مرتبط

گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از مولفه های مهم تحقق شعار سال است

۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان گیلان تکمیل شده است

پروژه های اقتصاد مقاومتی اولویت دستگاههای اجرایی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha