کرونا راهپیمایی روز قدس را متفاوت کرد

کرونا راهپیمایی روز قدس را متفاوت کرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد رضایی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری مجازی روز قدس ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس این روز را یکی از ابتکارات امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: علت انتخاب این روز بر پایه ایجاد وحدت بین مسلمین جهان اسلام صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: برای اینکه این وحدت خود را بیشتر نشان دهد آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز جهانی قدس نامگذاری و پس از مدت کوتاهی این روز جهانی شد.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه امسال روز قدس از حساسیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است اضافه کرد: به دلیل پیش آمدن معامله قرن که گرچه با شکست مواجه شده بود و بحث همبستگی و ابراز تمایل برخی کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی، همچنین برای اعلام انزجار از این رژیم کودک کش و غاصب قرن و همچنین اقدامات خرابکارانه آنان در کشور ما و ترور شخصیت‌های علمی و هسته‌ای و شهادت سردار دل‌ها سردار سلیمانی امسال این روز از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: امسال با توجه به وضعیت کرونا و همه گیری بیماری تجمع یا برنامه میدانی و راهپیمایی نخواهیم داشت. همچنین برنامه‌هایی به صورت راهپیمایی خودرویی و موتوری نیز نداریم. اما چون این روز بسیار حیاتی است برنامه‌هایش تعطیل نمی‌شود.

رضایی این روز را بهترین فرصت برای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی دانست و افزود: این روز بهترین فرصت برای از بین بردن شبهات ایجاد شده در خصوص رژیم صهیونیستی و کشورهایی است که مورد ظلم واقع شده‌اند و حمایت مردم ایران از مردم یمن و این کشورها باید پاسخ داده شود.

وی عنوان کرد: حضور مردم به صورت مجازی در راهپیمایی، برگزاری مسابقات فرهنگی و نشست‌های تدوینی که در سراسر استان برگزار می‌شود از دیگر برنامه‌های این روز است، همچنین تمام اماکن می‌بایست رنگ و بوی استکبارستیزی را به خود بگیرد.

حجت الاسلام رضایی هدف از برگزاری این برنامه‌ها به صورت مجازی را یادآوری اهمیت و جایگاه موضع جمهوری اسلامی و موضوع مبارزه با استکبار جهانی بیان کرد و گفت: ممکن است به واسطه بیماری کرونا بعضی‌ها موضوع مبارزه و اعلام موضع جمهوری اسلامی را فراموش کرده یا گمان کنند که جمهوری اسلامی ایران کوتاه آمده است. اما هرگز نظام جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود که ارزشی دینی و معنوی دارد کوتاه نیامده و به عنوان تکلیف الهی کوتاه نخواهد آمد تا بتواند سرانجام سرنوشت فلسطین را به دست خود آنان بسپارد.

او ادامه داد: افشاگری ظلم رژیم صهیونیستی و اتحاد بین سه قدرت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی به عنوان یک مثلث شوم که هدفشان ضرر و زیان رساندن به دین اسلام و مسلمانان است باید به تمامی مردم جهان نشان داده شود.

حجت الاسلام رضایی در ادامه اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه عکس در فضای مجازی که روز پنجشنبه به صورت حقیقی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود و سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۱ روز جمعه که موضع نظام را در فرمایشات خود به جهان اسلام نشان خواهند داد از دیگر برنامه‌های این روز است.

وی در پایان یادآور شد: این برنامه‌ها به صورت مشابه در سراسر استان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

نوبت‌دهی واکسیناسیون کرونا برای سنین ۱۲ سال به بالا آغاز شد

انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا

0 نظر

ارسال نظر

capcha