امام جمعه ارومیه:

از خداوند به اندازه وسع وجودی اش بخواهید

از خداوند به اندازه وسع وجودی اش بخواهید

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، در مراسم شهادت امیرالمؤمنین (ع) که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد، با بیان این که انتظار میهمان از میزبان به اندازه وسع و امکانات صاحبخانه است، و لذا در ماه میهمانی خداوند انتظار از پروردگار عالم باید به اندازه کرامت و وسعت حضرت حق باشد، اظهار داشت: خداوند متعال از همه انسان ها نسبت به ما دلسوزتر بوده و تمامی خزائن دنیا در دست خداوند است و لذا درخواست و تمنای انسان از پروردگار عالم باید به اندازه قدرت خدای متعال باشد.

وی گفت: خداوند به بندگان می فرماید از رحمت من ناامید نباشید. پروردگار عالم به شرط توبه جدی از تمامی گناهان انسان می گذرد و رحمت خداوند به قدری زیاد است که بیان کرده است که اگر انسان توبه کند و گناهان خود را جبران کند، سیئات او را تبدیل به حسنات خواهد کرد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: براساس روایات باید در خواستن حاجت از خداوند متعال با یقین کامل دست به دعا برداریم، این گونه که گویا خداوند حاجت او را پشت در نگه داشته است تا بنده بخواهد و خداوند اجابت کند.

وی افزود: اهل بیت علیهم السلام در دعای ماه رجب به ما آموزش داده اند که انسان باید در دعای خود تمامی خیرهای دنیا و آخرت را از خداوند بخواهد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: انسان باید در این ایام از خداوند مقام بالای بهشتی را بخواهد که ملائک مقرب و انبیا الهی در این مقام هستند و اگر انسان در این ماه پربرکت از خداوند متعال حاجتی را بخواهد مورد اجابت قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: در این شب های عزیز باید علاوه بر امید در اجابت دعا، حضرت امیرالمومنین علیه السلام را نیز به عنوان شفیع خود در نزد خداوند قرار دهیم تا حوائج ما زودتر مورد قبول قرار گیرد.

اخبار مرتبط

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

امام جمعه یزد: قضاوت‌ها باید بر پایه مستندات قوی استوار باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha