کمک مومنانه مازندرانی‌ها به پیشمرگان کرد مسلمان مریوان و سروآباد

 کمک مومنانه مازندرانی‌ها به پیشمرگان کرد مسلمان مریوان و سروآباد

به گزارش سراج24، «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه سال گذشته در راستای رزمایش «کمک مومنانه» بسته‌های معیشتی به مریوان و سروآباد ارسال کردیم، اظهار داشت: امسال نیز ۲۷۰ بسته معیشتی برای رزمندگان و پیشمرگان کرد مسلمان مریوان و سروآباد فرستادیم.

وی افزود: علت این است که رزمندگان قدیمی کردستان با عنوان پیشمرگان کرد مسلمان و همچنین رزمندگان غیر بومی، هنوز با هم ارتباط دلی دارند؛ چراکه سال‌ها در کنار هم در سنگر بودند و یکدیگر را دوست دارند.

سردار ملکی تصریح کرد: سرلشکر ایزدی که امروز معاون راهبردی ستاد کل نیرو‌های مسلح است، سال‌ها فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء بود که دو استان کردستان و آذربایجان غربی را فرماندهی می‌کرد، وی در ستاد کل نیروهای مسلح مجموعه‌ای با نام «هیات رزمندگان غرب و شمال غرب» را در کل کشور شکل داد و طبق دستورش هیات رزمندگان مازندران نیز تشکیل شد، که معین مریوان و سروآباد سه استان شمالی بودند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران ادامه داد: نیرو‌های مازندرانی از سال ۱۳۵۹ (آغاز دفاع مقدس) تا ۱۳۷۵ در مریوان بودند، هنوز هم با هم مانوس هستند، هر سال همایش دوره‌ای مشترک برگزار می‌کنیم، در سال گذشته اگر شیوع کرونا نبود، مازندران میزبان این همایش بود.

این مسئول عنوان کرد: در این راستا سرلشکر ایزدی دستور داد تا از مازندران بسته‌های معیشتی برای بازنشستگان یا پیشمرگان مسلمان نیازمند ارسال شود که با پیگیری این اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مازندران با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان و بسیج سازندگی سپاه کربلا، ۲۲۰ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان و ۵۰ کارت هدیه به ارزش ۳۰۰ هزار تومان روز گذشته تحویل فرمانده سپاه مریوان و سروآباد داده شد تا در مراسمی به پیشمرگان تقدیم شود.

اخبار مرتبط

آزادراه تهران - شمال تا پایان سال به مازندران متصل می‌شود

جولان دلالان در گندم‌زارهای مازندران

۱۵۵۰ ویژه برنامه دهه کرامت برپا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha