کمک ۳۰ میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت لرستان

کمک ۳۰ میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت لرستان

به گزارش سراج24، علی فرهادی امروز در آئین رونمایی از مشارکت یک بانک در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان حدود ۱۴ ماه است که در سراسر کشور درگیر مبارزه و مقابله با این ویروس هستند و تا کنون حدود ۷۲ هزار نفر از عزیزان مان بر اثر این بیماری فوت کرده اند.

وی گفت: تنها در استان لرستان ۱۰۶ هزار نفر مبتلا شده اند و تا دیروز ۱۶۷۶ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند و باید این پیک بیماری را جدی گرفت که پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و هزینه‌های درمانی را به دنبال خود دارد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه خیرین همواره حامی دانشگاه و حوزه سلامت استان بوده اند گفت: قطعاً اگر حمایت‌های مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و دیگر مسئولین کشوری و لشکری، حمایت‌های استاندار و دیگر مسئولین استانی، به خصوص کمک‌های خیرین حوزه سلامت نبود؛ ما به تنهایی نمی‌توانستیم با این بیماری که مبارزه با آن کاری دشوار است، موفق عمل کنیم.

فرهادی در خصوص کمک‌های خیرین به حوزه سلامت استان، اظهار داشت: چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان طی این مدت در حوزه خیرین به دانشگاه کمک شده است که ۱۴ میلیارد آن صرف هزینه‌های عمرانی و کارهای زیر بنایی حوزه سلامت استان شده است.

وی افزود: در بحث همکاری‌های بین بخشی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در بحث کمک‌های نقدی نیز یک میلیارد تومان به دانشگاه کمک شده و امروز نیز شاهد رونمایی از اقلام اهدایی بانک هستیم که همیشه و تحت هر شرایطی همواره پشتیبان دانشگاه بوده و از کادر بهداشت و درمان استان هم حمایت کرده است.

اخبار مرتبط

اجرای طرح اطعام غدیر در لرستان

شرکت گسترده در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است

آزادی بدهکار مالی پس از ۷ سال به همت خیرین در فامنین

0 نظر

ارسال نظر

capcha