۱۴۵ میلیارد کمک هزینه ازدواج به جوانان گلستانی پرداخت شد

۱۴۵ میلیارد کمک هزینه ازدواج به جوانان گلستانی پرداخت شد

به گزارش سراج24، عیسی بابایی اظهارکرد: این نهاد در سال گذشته، ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک هزینه برای ازدواج نوعروسان، هدیه داماد، کمک هزینه ازدواج مجدد بانوان به هزار و ۷۸۶ مددجوی تحت حمایت اعطاء کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان افزود: همه زوج های جوان تحت حمایت از خدمات آموزش مهارت های زندگی، مشاوره با هدف ازدواج آگاهانه و پایدار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی قبل و بعد از ازدواج بهره مند می شوند.

بابایی با توجه به تبعات زیان بار و آسیب های روحی و روانی، جسمی، اعتقادی و اجتماعی در تاخیر در امر ازدواج نسل جوان خاطر نشان کرد: کمک به تشکیل خانواده و صیانت از آن و ترویج سنت های حسنه اسلامی یکی از مهمترین راهبردهای کمیته امداد امام (ره) است.

وی با توجه به مشکلات مادی و اقتصادی جوانان در راستای تشکیل خانواده تصریح کرد: در سال ۹۹ با هم افزایی، کمک های مردمی و مشارکت سایر دستگاه ها (بنیاد مستضعفان، اتاق بازرگانی، یکی از بانک ها، مراکز نیکوکاری و آبشار عاطفه ها) خدمات بیشتری به صورت نقد و کالای جهیزیه، تقدیم خانواده ها شد و امیدواریم در سال جاری هم خیران و نیکوکاران در این امر خداپسندانه مشارکت جدی داشته باشند.

بابایی افزود: تجربه نشان داده است که مسیر توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با ازدواج بهتر میسر شده و ازدواج مجدد، باعث افزایش سلامت جسمی و روانی آنها خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با اشاره به ازدواج مجدد ۱۷۰ زن سرپرست خانوار در سال ۹۹ گفت: یکی از مشکلات اصلی، ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار به دلیل باورهای اجتماعی و فرهنگی و برخی هم به خاطر عدم تمایل به جدایی از فرزندانشان است که در این زمینه کمتر تمایل به ازدواج داشته‌اند، اما با انجام فعالیت‌های فرهنگی و مشاوره‌ای توسط این نهاد در سال‌های اخیرو همچنین ارائه بسته های تشویقی نظیر اعطای تسهیلات اشتغالزائی برای همسران و فرزندان آنها، نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.

اخبار مرتبط

بانک‌ها مردم را برای دریافت تسهیلات عاجز کرده‌اند

تلاش برای راه‌اندازی ۲۰ هزار مرکز نیکوکاری در کشور

حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه زودبازده در پارس آباد

0 نظر

ارسال نظر

capcha