۴۰ خانواده نیازمند تحت پوشش زوج جوان بوشهری

۴۰ خانواده نیازمند تحت پوشش زوج جوان بوشهری

به گزارش سراح24، کار خیر و نیک در کشور و فرهنگ ما از سابقه طولانی برخوردار است و به نوعی با مردم این مرز و بوم عجین شده است. مذاهب و ادیان الهی بر خیررسانی و کمک به افراد نیازمند تاکید فراوان دارند و عمل خیر را از وظایف دینی و انسانی یک فرد عاقل می‌دانند. کار خیر را دلیلی برای رستگاری انسان‌ها و سلامت روحی و روانی آن‌ها به شمار می‌آورند. 

مردم بوشهر هم از دیر باز تا کنون پیش قراول انجام کارهای خیر بودند بطوریکه اکنون در محلات جنوبی این شهر دو زوج جوان و فعال در حوزه ورزش در امور خیریه و انجام کارهای خیر فعالیت گسترده‌ای در این مناطق انجام‌ می‌دهند. خبرنگار فارس به همین بهانه به سراغ این دو زوج رفته و با آنها به گفتگو پرداخته است. 

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید چه نوع فعالیت‌هایی را انجام‌ می‌دهید؟

من مجید مقدم هستم متولد سال ۱۳۶۸ در بوشهر و ساکن شهر بوشهر. بنده از سال ۹۵ تاکنون به صورت حرفه‌ای شروع به فعالیت‌های ورزشی در رشته‌های کُنگ‌فو و فوتبال داشته‌ام و بنا به علاقه‌ای که داشته‌ام شروع به تاسیس باشگاه کرده‌ام و به شناسایی استعداد‌های ورزشی در محلات جنوبی کرده ام. 

چند سال است در کارهای خیر شرکت می‌کنید؟ 

حدود یک دهه است که به همراه همسرم و شریک زندگی‌ام بنا را بر این گذاشته‌ایم که ماهیانه بخشی از در آمدمان را صرف امور خیریه کنیم و به نیازمندان کمک کنیم.

همسر شما اکنون مشغول چه کاری می‌باشد؟ 

ایشان در حال حاظر مسؤول باشگاه خواهران پارسیا بوشهر است و فعالیت‌های ورزشی در چند رشته ویژه بانوان انجام می‌دهد و در ۶ رشته ورزشی فوتسال پسرانه، فوتسال دخترانه، آمادگی جسمانی، ایروبیک، یوگا، تی آر ایکس و به زودی تکواندو فعالیت می‌کند. 

چه چیزی باعث شده است که شما در انجام امور خیر شرکت کنید؟ 

با توجه به اینکه ما در محلات جنوبی شهر زندگی می‌کنیم و این محلات از اقشار متوسط روبه ضعیف جامعه هستند و خطر‌های فراوانی آن‌ها را تهدید می‌کند و با توجه به دغدغه‌ای که داشتیم نیت را بر این گذاشتیم که برای شادی هم نوعان خودمان به مردم کمک کنیم. 

تا کنون چه کارهای خیری انجام داده‌اید؟ 

نزدیک به یک دهه است کمک به نیازمندان را آغاز کرده‌ایم اما عمده فعالیت ما از زمانی آغاز شد که باشگاه پارسیا بوشهر تاسیس شد. مفتخریم اعلام کنیم که این باشگاه حدود ۴۰ خانواده نیازمند تحت پوشش دارد که در این خانوار ۱۷ فرزند بی‌بضاعت و ۱۵ فرزند ایتام وجود دارد و ما به صورت ماهیانه کمک‌های مثل پوشاک، نوشت‌افزار و مواد غذایی را در قالب کمک‌های معیشتی اهدا می‌کنیم. 

چه نهاد‌هایی در انجام این امور به شما کمک کرده‌اند؟ 

تنها کسانی که از اولین روز کنار ما بوده‌اند فقط مردم بوده و ما با همکاری مردم توانسته‌ایم به هم نوعان خودمان کمک کنیم. 

 در ایام کرونا که باشگاه‌ها تعطیل بود شما چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ 

با شیوع گسترده کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی ضربه بزرگی ما زده شد چرا که ما تنها راه امرار معاش زندگیمان به همین صورت بود اما در همان اوایل با وجود همه مشکلات دست از کار نکشیدیم و در ۶۵ شب متوالی با همکاری اعضا باشگاه پارسیا بوشهر کلیه کوچه و معابر محلات تنگک‌ها را گندزدایی و ضد عفونی کرده‌ایم که جمعا در این مدت حدود ۶ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده مصرف کرده ایم‌ و تنها باشگاهی بوده‌ایم که در این مدت بی‌کار ننشستیم.

 

 چه توصیه‌ای برای دیگر باشگاه‌ها دارید؟ 

مقدم: توصیه می‌کنم تا آنجایی که در توان دارند از بچه‌های ایتام و بی‌بضاعت حمایت کنند و آنها را در کلاس‌ها ثبت نام کنند و تحت پوشش خودشان قرار دهند تا آینده روشن‌تری از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر برای جوانان رقم بزنند. 

 چه انتظاری از مسؤولین دارید؟ 

از مسئولین استان خصوصا مسؤولین ورزشی انتظار داریم با توجه به شیوع گسترده کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی با پرداخت تسهیلات بی‌بهره ما را حمایت کنند تا بتوانیم در ادامه مسیر مفید واقع بشویم.

 

اخبار مرتبط

شهید رئیسعلی دلواری نماد زخم‌خوردگی بوشهر از ترور است

حوزه علمیه خواهران بوشهر مرکز بستری موقت کرونایی‌ها شد

بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بوشهر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha