انتقاد از تخصیص نیافتن اعتبار برای تأمین هزینه‌های مدارس اهر

 انتقاد از تخصیص نیافتن اعتبار برای تأمین هزینه‌های مدارس اهر

به گزارش سراج24، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده صبح دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اهر با اشاره به این‌که با گذشت ۴۲ سال، هنوز آثار شهید مطهری همچنان تأثیرگذار است افزود: معلم اگر بخواهد دانش‌آموزان را تربیت کند، راهی جز این‌که اول خود را تربیت کند ندارد.

امام جمعه اهر، تربیت دانش‌آموزان را مهم‌ترین حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: باید مراکز آموزشی رهرو مسیر شهید مطهری را توسعه داده و به نکات تربیتی نسل‌های جوان اهمیت بیشتری دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش فضای مجازی و برنامه‌های مخرب رسانه‌های معاند و تهاجم فرهنگی دشمنان؛ کمی تأمل و سهل‌انگاری در تربیت فرزندان ممکن است تا آسیب جبران‌ناپذیری متوجه جوانان شود و در نتیجه آن حتی جای منکر و معروف نیز عوض شود.

حاجی‌زاده بابیان این‌که متأسفانه عمده افکار جامعه معطوف مادیات است، ابراز داشت: در زمان کنونی به مسئله تربیت، تعالی و رشد فکری و عقلانیت کم‌توجهی می‌شود و حتی نتیجه بی‌توجهی‌ها را در انتخاب رشته دانش‌آموزان می‌بینیم که رغبت به رشته علوم انسانی کاهش چشمگیری داشته است.

امام جمعه اهر با تبریک هفته معلم گفت: همه ما مدیون تلاش‌های مجاهدانه معلمان هستیم، اگر امروز در هر پست و مقامی که هستیم در نتیجه تربیت معلمان بوده است؛ یعنی کل سرمایه زندگی‌مان را مدیون معلمان هستیم.

وی با گلایه از عدم تخصیص اعتبار برای تأمین هزینه‌های مدارس اهر ابراز داشت: در شرایطی که مدارس در تأمین هزینه‌های انشعابات و جاری عاجز مانده‌اند، راهی جز مشارکت‌گیری از مردم نداریم. این مهم نیز نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

اخبار مرتبط

حریم رضوی مرکز ثقل ایران است

«مدارس ماندگار» موجب تقویت و تحکیم هویت اسلامی و ملی است

برنامه های عید غدیر خم رنگ و بوی مردمی داشته باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha