پیام سازمان فضای مجازی سراج در سالروز شهادت مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم؛

معلمان جهادگران عرصه علم و معرفت هستند

معلمان جهادگران عرصه علم و معرفت هستند

به گزارش سراج24؛ به مناسب شهادت مدرس اخلاق مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم، سازمان فضای مجازی سراج پیامی را منتشر کرد که در این متن چنین آمده است:

"از پدر گر قالب  تن  یافتیم
از معلم جان روشن یافتیم
۱۲ اردیبهشت ماه سال‌روز بزرگداشت معلم اخلاق و ایثار شهید مرتضی مطهری است که یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود. تقارن این روز با ماه بهار قرآن رمضان المبارک نیز می‌تواند حکمت و پند آموز باشد.
خداوند رحمان در آیات اولیه سوره مبارکه علق، ضمن اشاره به خلقت انسان، فرمان تعلیم را به پیامبر اسلام داده و می فرماید: "اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم". چه حکیمانه خداوند در این آیات اولین وحی، خود را یک معلم خوانده و تمامی انبیا الهی را نیز به سان معلمی مهربان و دلسوز برای مردم معرفی نموده است.
معلمان نقش تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز در امر پیچیده انسان‌سازی دارند چرا که آنها تربیت‌کنندگان نسل بعدی محسوب می‌شود. بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) همانطور که متعدد در بیانات و آثار خود به نقش بی بدیل معلمان در سرنوشت آدمی اشاره داشته است، شکوفایی و تعالی آنها را چیزی شبیه انبیا الهی در میان مردم برشمرده است.
از آنجایی که سازمان فضای مجازی سراج سالیانی است در مسیر آموزش نحوه حضور انقلابی، مومنانه و هوشمندانه در فضای مجازی گام‌هایی هر چند کوچک برداشته است، بر خود لازم می‌داند تا در این روز ارزشمند و مهم که به نام و یاد جهادگران عرصه علم و معرفت، ایثارگران راه دانش و هادیان نورافروز مسیر دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان نام‌گذاری شده است، عرض خداقوت و ارادت خالصانه محضر شما معلمان محترم داشته و دستان پر مهر شما معلمان، مدرسان و مربیان عزیز را که سعادت همکاری و همراهی با خود را داشته است، به گرمی بفشارد و از تمامی زحمات بی دریغ شما عزیزان، قدردانی و سپاسگزاری نماید."

اخبار مرتبط

از دستاورد چینی‌ها در درمان صرع تا خرید ۲۰میلیارد دلاری ماکروسافت در شماره این هفته مجله «سایبرنما»

دوره آموزشی گفتمان انتخابات ۱۴۰۰ با عنوان تواصی توحیدی

سازمان فضای مجازی سراج شهادت سردار حجازی را تسلیت گفت +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha