«معلم» مهمترین عنصر در هویت‌سازی فرهنگی و اعتلای علمی کشور است

 «معلم» مهمترین عنصر در هویت‌سازی فرهنگی و اعتلای علمی کشور است

به گزارش سراج24، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد به مناسبت دوازدهم اردیبهشت مصادف با سالروز شهادت آیت‌الله «مرتضی مطهری» و روز معلم، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت عالم گران‌قدر و استاد بزرگوار شهید «مرتضی مطهری» بهانه‌ای است تا مقام شامخ علم و عالم گرامی داشته شود، هر روز و هر هفته روز و هفته معلم است و اختصاص یک روز و هفته به نام معلم نمادین است.

بی‌شک جایگاه سترگ «معلم» به‌عنوان پیشران اصلی تعلیم و تربیت و مهمترین عنصر در هویت‌سازی فرهنگی و اعتلای علمی کشور از قداست بسیار والایی برخوردار و به‌ویژه در عصر حاضر یادآور نقش برجسته معلم در «جامعه‌پردازی» و «تمدن‌سازی اسلامی» است که در منشور بیانیه گام دوم انقلاب مورد تأکید رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی واقع شده است.

در این روز‌ها که حوزه آموزش و پرورش و جریان آموزشی مدارس کشور تحت تاثیر بیماری کرونا، شرایط کم‌نظیر و تجربه‌نشده‌ای را سپری می‌کند و تعطیل‌ناپذیری امر تعلیم و تربیت الزامات و مقتضیات نوین و توأم با خلاقیت و نوآوری را فراروی دستگاه انسان‌ساز و مولد فرهنگ و دانش «آموزش و پرورش» قرار داده است، تمسک به رهنمود‌های اخیر مقام معظم رهبری در کاربست استعداد و توانایی بالقوه نسل نوجوان و جوان کشور برای شکوفاسازی ارزش‌های متعالی اسلامی و انقلابی حیاتی و در صحنه تولید ثروت و سرمایه انسانی تحول‌آفرین برای میهن اسلامی دارای ره‌آورد‌های راهبردی و تاریخی است.

معلم یادآور تلاش بی‌تکلف و بدون چشمداشت است، معلم ادامه‌دهنده راه انبیاء است، معلم راهنمای خوبی‌ها و نیکی‌ها و هدایتگر و بیدارکننده است، معلم شمعی‌است که خود می‌سوزد، ولی اطراف خود را نورافشان می‌سازد، معلمی شغل و حرفه نیست، بلکه ذوق و هنر است.

اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، گرامیداشت یاد و خاطره علامه شهید استاد مرتضی مطهری و روز معلم را به تمام اساتید و معلمان ایران اسلامی که در عرصه تعلیم و تربیت با جان و دل همت داشته و دارند، تبریک و تهنیت می‌گوید و از درگاه ایزد منان بهترین‌ها را برای این عزیزان مسئلت می‌کند.

اخبار مرتبط

۳۰۰ مرکز نیکوکاری در مدارس استان یزد راه اندازی می شود

عمل به قرآن مهمترین راه برای اشاعه فرهنگ ناب قرآنی است

فرهنگ سازی در حمایت از تولید داخلی برعهده دانشگاهیان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha