آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی:

خون پاک سردار سلیمانی فصل جدیدی در مقابله با استکبار آغاز کرد

خون پاک سردار سلیمانی فصل جدیدی در مقابله با استکبار آغاز کرد

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی شامگاه شنبه در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی رشت اظهار داشت: شب‌های قدر به‌دلیل نزول قرآن دارای جایگاه ارزشمندی است که باید به آن توجه کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری شب‌های قدر را شب‌های قدردانی و برقراری ارتباط درست و دقیق با خداوند دانست و تصریح کرد: قلب‌های ما در شب‌های قدر به هم نزدیکتر شود و انسان در شب‌های قدر می‌تواند بهترین مقدرات را برای خود رقم بزند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به ضرورت دعا برای همه بیماران و گرفتاران عالم در شب‌های قدر خاطرنشان کرد: بیماری مانند فقر و گرسنگی، مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد لذا باید برای همه بیماران در این شب‌ها دعا‌ کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به روزه عام و خاص اشاره و تصریح کرد: روزه انسان‌های معمولی، عام است یعنی تنها گرسنگی و تشنگی دارد ولی روزه برخی افراد، روزه فکر و اندیشه همراه با مراقبت از چشم و زبان است که به غیر خدا توجه دیگری ندارند.

وی با اشاره به جایگاه و فضیلت ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: اگر همه از جایگاه و خبرهای ماه رمضان آشنایی داشنه باشند از خداوند می‌خواهند همیشه ماه رمضان باشد و خوشا به حال کسانی که استقبال خوبی از این ماه کردند و بدرقه خوبی انجام می‌دهند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هر کس باید در حد و اندازه معرفت و شناختش، ماه مبارک رمضان را درک کند و بداند این ماه نعمت بزرگی برای ما است افزود: یاد شهدای عرصه سلامت را نیز گرامی می‌داریم و برای آن‌ها علو درجات را آرزو می‌کنیم.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به نامه 26 نهج‌البلاغه ابراز داشت: کسانی که مسئولیت را سبک شمرده و نسبت به آن خیانت می‌کنند، نفس و دین خود را حفظ نکرده و در دنیا و آخرت، خوار و رسوا می‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) تکلیف و عقل را طبق آیات قرآن، دو امانت بزرگ از سوی پروردگار دانست و تصریح کرد: انسان یک امانت‌دار بزرگ است و خداوند متعال امانت‌های زیادی به انسان سپرده که انسان باید آنها را شناخته و استفاده کند.

وی فراهم کردن بیشترین زمینه قرب، نزدیکی انسان به خدا و قوی‌تر کردن اراده انسان را از آثار ماه مبارک رمضان دانست و گفت: همه حالات انسان روزه‌دار حتی خوابش عبادت است و خداوند متعال در این ماه برای هر انسان، سهمیه‌ای قرار داده و درهای رحمتش را از روز نخست تا آخرین روز از ماه مبارک رمضان باز نگه می‌دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گاهی انسان‌ها، عاطفه و فطرت را از بین می‎برند که نتیجه آن از بین رفتن احساس و رحم در وجود انسان است تصریح کرد: بشر بلاهای زیادی بر سر عقل، فطرت و عاطفه آورده است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه سایر امانت‌ها مانند انبیاء، دین، احکام الهی و نام مقدس حق هستند که باید مورد توجه قرار گیرند گفت: متاسفانه نسبت به اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم بی‌وفایی کرده و فاصله گرفتیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اساس اسلام را به تعبیر امیرالمومنین علی(ع)، امانت و امانت‌داری دانست و ابراز داشت: فطرت انسان یک امانت است و نباید غبارآلود شود از طرفی وقتی کسی نتواند از عاطفه، عقل و فطرت بهره بگیرد و آنها را حفظ کند دچار قسی‌القلب می‌شود.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مطهری و تمجید رهبر معظم انقلاب از ایشان خاطرنشان کرد: به گفته شهید مطهری، انسان به لحاظ فطری به زیبایی‌ها گرایش دارد و عشق به همه زیبایی‌ها و نفرت از همه زشتی‌ها، معنای فطرت است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به ضرورت مطالعه نامه‌ امیرالمومنین علی(ع) به جناب مالک اشاره و بیان کرد: مردم در نظام اسلامی مسئولیت را به عنوان امانت به رئیس جمهور، وزیر، نماینده، عضو شورای شهر و سایر مسئولان می‌سپارند و مسئولان نیز باید در خدمت‌رسانی بیشتر تلاش کنند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در شب‌های قدر از امیرالمومنین علی(ع) حرف می‌زنیم ولی متاسفانه از لحاظ رفتاری فاصله بسیار با قرآن و آن حضرت داریم گفت: متاسفانه بسیاری از افراد در ادعا کم نمی‌آورند اما در رفتار فاصله دارند.

وی با بیان اینکه افراد خائن دارای ایمان غبارآلودی هستند چون در امانت خیانت کرده‌اند ابراز داشت: خیانت به امت و ملت بزرگترین خیانت است و این نوع خیانت به هیچ وجه قابل بخشش نیست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: امیرالمومنین علی(ع) در بخش دیگری راجع به مسئولیت می‌فرمایند: «نباید از مسئولیت برای ثروت و قدرت‌اندوزی استفاده شود و مسئولیت به عنوان امانت بر گردن مسئول است و باید حفظ شود».

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران معجزه‌ای با آرمان‌های بلند بود تصریح کرد: آرمان‌های انقلاب اسلامی بسیار بلند و عظیم بوده که به ما سپرده شده است و انقلاب در تلاش است که فقر را از جامعه ریشه‌کن کرده و شکاف طبقاتی را از بین ببرد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مقدمه ظهور و تمدن اسلامی در جهان بشریت بوده است عنوان داشت: امروزه دنیای لیبرالیسم به بن‌بست رسیده چراکه نتوانسته معنویت را به عنوان نیاز مردم تامین کند اما نظام اسلامی می‌تواند این نیازها را برطرف کرده و جهان را متوجه این اندیشه و فکر کند.

وی با بیان اینکه خون‌های پاک شهدایی همچون سردار سیلمانی فصل جدیدی را در مقابله با استکبار و خودکامگی ایجاد کرد و مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند تصریح کرد: نظام اسلامی به‌دنبال مقابله با خودکامگی، ذلت و مقابله با خیانت‌ها به جامعه بشری است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) کوچکترین خیانت به انقلاب اسلامی را بزرگترین خیانت دانست و اظهار داشت: دشمنان پس از 42 سال از پیروزی انقلاب هنوز برای نظام نقش دارند و همواره برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش می‌کنند لذا باید بسیار مراقب باشیم.

اخبار مرتبط

ترور سردار سلیمانی نمونه استفاده ابزاری آمریکا از حقوق بشر است

دولت ‌و مجلس پیگیر مجازات عاملان شهادت سردار سلیمانی هستند

پس از ترور سلیمانی حملات به نیروهای آمریکایی چهار برابر شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha